John: Voliči VV si podle průzkumu přejí koalice s TOP 09 a ODS

- Aktuality autor: red

Voliči Věcí veřejných (VV) si po komunálních volbách přejí koalice s vládními TOP 09 a ODS, ČSSD je pro ně málo přijatelná. Předseda strany Radek John to dnes novinářům řekl s odkazem na průzkum společnosti GfK.

VV podle něj ale předem nevylučují spolupráci s žádnými politickými subjekty, kromě komunistů. Rozhodovat se prý budou podle toho, jaké šance budou mít na prosazení svého programu.

V Praze by se VV nejraději spojily s TOP 09, případná spolupráce s ODS prý bude záležet na tom, zda se zbaví místních politických "dinosaurů", řekl novinářům John a místopředsedkyně sněmovny Kateřina Klasnová.

John: VV mají podle průzkumu největší koaliční potenciál

Průzkum podle Johna ukázal, že VV mají největší koaliční potenciál ze všech stran. Voliči VV si podle průzlumu jako koaličního partnera na komunální úrovni přejí vládní strany. Spojení s TOP 09 chce 64 procent voličů, s ODS 45 procent a s ČSSD 27 procent. "My vnímáme toto přání voličů. Nicméně pokud v daném místě se ukáže, že náš program lze lépe splnit s těmi a s těmi, například s nezávislými, jsme zcela otevřeni jakýmkoliv koalicím na věcná témata," řekl John.

Klasnová dodala, že specifická je situace v Praze. "Tam se ODS do značné míry zdiskreditovala, takže tam ta otázka koalic s ODS není teď úplně na místě," řekla. Například na Praze 1 se podle ní VV rozhodně koalici s občanskými demokraty vyhnou. Na magistrátu polde ní bude záležet na dalších povolebních vyjednávání a na tom, "jaké osoby se dostanou do komunální politiky". "Je to hodně o jménech a o tom, jestli se voličům podaří zase zbavit se dalších dinosaurů," komentoval John možnost spolupráce VV a ODS v Praze.

Tagy: ČSSD koalice ODS klasnová

Zdroje: ČTK