Filipínec znásilňoval dceru, dostal 14400 let

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Na 14400 let poslal filipínský soud do vězení muže, jenž byl usvědčen z opakovaného znásilňování své nezletilé dcery. Oznámila to v pátek agentura AP.

Už na jaře 2006 soud nad řidičem mototaxi vynesl rozsudek smrti poté, co jej usvědčil, že během jednoho roku fakticky denně znásilňoval svou dceru, zatímco jeho manželka pracovala v Hongkongu.

Ve stejném roce ale Filipíny zrušily trest smrti a odvolací soud o několik měsíců později rozhodl o 40 letech vězení (nejvyšší možný trest) za každé z 360 znásilnění. 

K pohlavnímu styku nutil dívku každý den

V roce 2001 matka tehdy třináctileté oběti odešla do Hongkongu pracovat jako pomocnice v domácnosti. Své tři děti nechala s jejich otcem v Los Banos jižně od hlavního města Manily. 

Dívka uvedla, že ji otec nutil k pohlavnímu styku téměř každý den, s několika málo výjimkami o svátcích či v období menstruace, kdy ji nutil k orálnímu sexu. Její utrpení skončilo, když odjela se sourozenci na prázdniny k matčiným příbuzným. Teprve když se odmítla po prázdninách k otci vrátit, rodině se svěřila. Její matka po návratu upozornila úřady.

Tagy: soud vězení trest znásilnění Filipíny

Zdroje: ČTK