Italská mafie rozpustila v kyselině tělo ženy, jež pomáhala justici

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Spolupracovnice italské justice, která úřadům dodávala informace o kalábrijské mafii Ndranghetě, byla loni v listopadu nedaleko Milána zavražděna a její tělo rozpuštěno v kyselině.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Likvidaci ženy mají na svědomí její bývalý partner a jeho příbuzní. Informovaly o tom v pondělí italské soudní a policejní zdroje. Podle nich šlo o mafiánskou popravu. Šestice podezřelých byla zatčena. 

Policie sdělila, že pětatřicetiletou Leu Garofalovou, která získávala informace o mafii od roku 2002, patrně vlákal do pasti její bývalý partner a mafiánský boss Carlo Cosco pod záminkou, že jde o jejich dceru. 

Kdo ženu zastřelil? Policie neví

Cosco a další spoluviník, Massimo Sabatino, jsou obviněni, že loni 24. listopadu ženu přesvědčili, aby přijela do Milána pohovořit si o dceři. Oba v té době byli ve vězení za to, že se Garofalovou pokusili již loni v květnu unést. 

Ženu pak unesli další dva mafiáni. Její vraždu údajně spáchali Coscovi bratři Giuseppe a Vito, kteří se také postarali o to, aby tělo zmizelo. Mluvčí italské policie Lorenzo Falferi však podle agentury AP řekl, že policie neví, který z podezřelých ženu zastřelil. Vyšetřovatelé údajně osud ženy odhalili díky odposlechům ve vězení. Předpokládají, že mafiánský gang ji potrestal za spolupráci s úřady. 

Policie sdělila, že mafiáni nejprve Garofalovou vyslýchali, pak zavraždili a její tělo ponořili do kyseliny v malém městě San Fruttuoso nedaleko Monzy v noci z 24. na 25. listopadu. 

Ženu viděli nastupovat do Coscova auta

Garofalová byla naposledy viděna, jak nastupuje do Coscova auta v Miláně. Podle AP v době, když začala pracovat pro italskou justici, odmítla nabízenou policejní ochranu. Podle agentury Reuters spolupracovala s justicí od roku 2002 až do loňska. 

Všech šest osob, které byly pro podezření z únosu a zastřelení Garofalové zatčeny, je napojeno na kalábrijskou mafii Ndranghetu a patří ke klanům majícím základnu poblíže kalábrijského města Crotone. Právě o těch mrtvá žena podávala justici informace. 

Ve vězeňské cele je i Cosco. Podle Reuters jsou na Ndranghetu napojeny rodiny Coska i Garofalové. Ndrangheta je pokládána za nejbohatší a nejmocnější mafiánskou organizaci v současné Itálii.

Tagy: vražda Itálie mafie Justice kyselina

Zdroje: ČTK