Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

Horko a nevyzpytatelné bouřky potrvají až do příštího víkendu

Horko a nevyzpytatelné bouřky potrvají až do příštího víkendu
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Teploty nad 25 stupňů Celsia vydrží v Česku až do neděle. Zvláště o víkendu můžeme očekávat přímo letní počasí, teploty vystoupí až k 28 stupním. Zároveň ovšem můžeme očekávat nevyzpytatelné letní bouřky až dokonce přívalové deště.

Informuje o tom Český Hydrometeorologický Ústav (ČHMÚ). Zároveň dodává, že kvůli nárazovým dešťům se některé menší toky mohou vylít z břehů.

Už ve čtvrtek a v pátek můžeme očekávat teploty mezi 23 a 27 stupni Celsia. Obloha bude jasná až polojasná, během čtvrtka i pátku se budou tvořit kupovité oblačnosti, v Čechách místy, jinde jen ojediněle můžeme očekávat přeháňky nebo bouřky.

Hrozba z přívalových dešťů

O víkendu se vyskytnou dešťové srážky častěji, a to od přeháněk, přes přívalové deště, kroupy až po bouřky, navíc se k tomu přidá silný nárazový vítr. Můžeme očekávat i výstražná hlášení, před vylitím menších toků z koryt a možné záplavy sklepů nebo garáží.

I přes hrozbu bouřek ovšem půjde o pěkný letní víkend. Nejvyšší denní teploty vystoupí až na 28 stupňů Celsia, v noci potom kolem 14 až 10.

Podobné letní počasí můžeme očekávat i v průběhu příštího týdne. V pondělí se mírně ochladí, zhruba na 22 až 24 stupňů, od úterý ale teploty opět porostou až ke třicítce.