Dnes je pátek 3. února 2023., Svátek má Blažej
Počasí dnes 5°C Občasný déšť se sněhem

Hlasy z ODS: Zeman na Hrad, pokud selže náš kandidát

Hlasy z ODS: Zeman na Hrad, pokud selže náš kandidát
zdroj: Mediafax

V ODS nyní probíhají stranické primárky, v nichž občanští demokraté vybírají svého kandidáta na prezidenta republiky mezi Přemyslem Sobotkou a Evženem Tošenovským. Někteří politologové upozornili, že poté, co Miroslava Němcová zrušila svou kandidaturu, šance ODS prosadit na Hrad svého kandidáta se výrazně snížily.

To připouští mimo záznam i sami členové ODS. ParlamentníListy.cz oslovily předáky strany, koho by považovali za přijatelného prezidenta, pokud by nebyl zvolen kandidát ODS.

Mezi vysoce postavenými politiky ODS v průzkumu poměrně drtivě zvítězil jako druhá nejlepší možnost, pokud by nebyl zvolen kandidát ODS, bývalý předseda vlády Miloš Zeman. Část členů ODS se nechtěla vyjadřovat s tím, že je to předčasné.

Co by, kdyby

„Trochu vaši otázku nechápu, proto nebudu odpovídat,“ reagoval první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, který ve stranických primárkách výrazně vede.

Podobně reagoval i ministr zemědělství a předseda středočeské ODS Petr Bendl: „Věřím, že náš kandidát má šanci dostat se do druhého kola, a tak je debata o preferování kohokoli jiného pro mě bezpředmětná.“

Miloš Zeman je státník

„Pokud by nebyl zvolen kandidát ODS, tak je pro mě přijatelný Miloš Zeman,“ uvedl místopředseda ODS Pavel Blažek.

„Pokud by nebyl zvolen kandidát ODS? Pak by pro mě osobně přicházel v úvahu už jen jediný politik. Jmenuje se Václav Klaus,“ reagoval poslanec Boris Šťastný.