Dnes je neděle 29. listopadu 2020., Svátek má Zina
Počasí dnes -1°C Oblačno

Havel sloužil Satanovi, napsal Petr Hájek. A první facka už letí

Havel sloužil Satanovi, napsal Petr Hájek. A první facka už letí
zdroj: Archiv

Vicekancléř nynějšího prezidenta Václav Hájek se chce zřejmě finančně zabezpečit, proto dělá všechno pro to, aby vyvolal mediální zájem. „Pokud není blázen, nelze si to jinak vysvětlit,“ řekl ParlamentnímListům.cz politolog Jiří Pehe na úryvky z Hájkovy knihy Smrt v sametu, která má vyjít v listopadu.

Podle jednoho z nejbližších spolupracovníků hlavy státu Václava Klause působil zesnulý prezident Václav Havel v Satanových službách a byl nástrojem lži a nenávisti. Nástrojem pravdy a lásky se podle něj naopak stal současný prezident Václav Klaus. Havel byl podle Hájka teoretický moralista, co si nepotrpěl na morální skrupule. Podle jeho slov byl exprezident současně i apoštol svobody a demokracie, jehož koncepce otevřeně směřovala k fašistickému korporativistickému státu. Tak Hájek označuje občanskou společnost.

Kdo je tedy „pravdoláskař“? Menzel nebo Jakl?

Václav Havel - ať vědomě, či bezděčně, ale v každém případě aktivně - byl nástrojem sil lži a nenávisti. Ve své misi byl úspěšný. A přesto prohrál. Václav Klaus - ať vědomě, či bezděčně, ale v každém případě aktivně - byl nástroj pravdy a lásky. Ve své misi byl neúspěšný. A přesto zvítězil," uvádí vicekancléř v knize, jejíž úryvky ParlamentníListy.cz zveřejnily. Podle této teorie by tedy neměli být paradoxně označováni za „pravdoláskaře“ kněz Tomáš Halík, politolog Jiří Pehe, režiséři Olga Sommerová, Břetislav Rychlík, Jiří Menzel a další stovky lidí, ale Klausovi sympatizanti a podporovatelé Ladislav Jakl, Jiří Payne, Miroslav Macek, Boris Šťastný a další.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,170 26,250
USD 21,890 22,010
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma