Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 3°C Sněhové přeháňky

Facka z Hradu šéfovi ČSSD: O jeho mocném příteli a Kalouskovi

Facka z Hradu šéfovi ČSSD: O jeho mocném příteli a Kalouskovi
Miloš Zeman | zdroj: Profimedia

V reakci na útočné výroky Bohuslava Sobotky zmínil hradní kancléř Vratislav Mynář pro ParlamentníListy.cz Sobotkova blízkého přítele Radka Pokorného, ale i možnost, že Sobotka chystá dohodu s Miroslavem Kalouskem a TOP 09. Šéf ČSSD se ovšem ve čtvrtek pustil i do Michala Haška. Ten kritiku na svou adresu označil za spiklenecké teorie.

Šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka ve čtvrtek hned ve dvou rozhovorech zaútočil na několik lidí. Ostře se pustil do prezidenta Zemana, který podle něho vydírá ČSSD a hradní kancléř Vratislav Mynář spolu s prvním místopředsedou SPOZ Martinem Nejedlým prý nepřijatelně zasahují do vnitřních záležitostí socialistů.

„Někteří šíbři SPOZ - jako pan Mynář nebo pan Nejedlý – mají tendenci vlamovat se a zasahovat do vnitřních poměrů v ČSSD. Způsob, jakým jsou tito dva pánové aktivní vůči členům sociální demokracie, už překračuje meze zdvořilostních společenských kontaktů,“ řekl Sobotka v HN.

České dráhy mají letadla?

Bohuslav Sobotka v HN v souvislosti se změnou vedení Českých drah řekl, že vládu neřídí Jiří Rusnok, ale Martin Nejedlý, čímž navíc tvrdí, že za výměnou členů představenstva i generálního ředitele je Nejedlý reprezentující ekonomické zájmy kolem SPOZ.

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář si v reakci na tento výrok klepal na čelo. „Pokud jde o Martina Nejedlého, jde o věci, které se zaměňují. Když mu někdo dává psí hlavu za to, že je společníkem firmy Lukoil Aviation, kde každé malé dítě ví, že jde o byznys s pohonnými hmotami pro letecký průmysl, tak se marně snažím dopídit, kde mají České dráhy nějaká letadla. Pan Nejedlý chce asi cpát kerosin do vlaků… To mi připadá úplně postavené na hlavu,“ řekl ParlamentnímListům.cz hradní kancléř.

Vratislav Mynář za naprostou hloupost považuje i tvrzení o tom, že se SPOZ snaží vlamovat do vnitřních záležitostí ČSSD. „Já se samozřejmě žádným způsobem nevměšuji do rozhodování sociální demokracie. Vždyť by to bylo i kontraproduktivní. Je v zájmu všech občanů a tím pádem i mě jako levicově smýšlejícího člověka, aby sociální demokracie jako jeden blok rozhodla o podpoře Rusnokovy vlády,“ uvedl.

„Zašel bych se Sobotkou na limonádu“

„V tom případě vůbec nechápu, proč bych se do toho já měl vměšovat. Byl bych sám proti sobě. Bytostně si přeji, aby Rusnokova vláda důvěru získala. Jde o nepochopení ze strany Bohuslava Sobotky a mě to velmi mrzí. Pokud bude mít zájem, rád bych s ním někdy zašel na pivo nebo na limonádu, abychom si tyto osobní averze už vyříkali, protože je to celé ke škodě jak sociální demokracie, tak občanů České republiky a to já bych v životě nedělal,“ konstatoval důrazně Mynář.

Zdroje: