Exšéf OP Prostějov je vinný ze zpronevěry. Dostal pět let vězení
3. 2. 2015 – 16:16 | Zpravodajství | roj

Bývalý generální ředitel zkrachovalé společnosti OP Prostějov František Tuhý půjde na pět let do vězení s ostrahou a deset let nesmí vykonávat vysokou manažerskou funkci. Brněnský krajský soud ho odsoudil za zpronevěru 26,3 milionu korun.
Částka mu byla postupně vyplacena v letech 2004 až 2008 poté, co jako většinový vlastník, generální ředitel a současně i předseda představenstva stanovil podmínky pro vyplacení odměn sobě i svým kolegům. Podle rozsudku soudce Tomáše Kurfiřta však o jeho odměnách měla rozhodnout valná hromada.
Podle soudce si tak Tuhý přisvojil cizí věc, a to navíc v době, kdy se firma potýkala se značnými problémy. Z postu ředitele odešel v polovině roku 2008, na firmu pak byl v roce 2010 uvalen konkurz.