Dva vlaky v Praze jely po stejné koleji a málem se srazily

- Aktuality autor: Michal Polák

Velkému neštěstí dnes ráno zabránili strojvedoucí v Praze. Na trať proti sobě omylem vyjely dva vlaky a jen díky duchapřítomnosti obou strojvedoucích vlaky stihly včas zabrzdit. Nikomu se nic nestalo a nevznikla ani žádná materiální škoda. Drážní inspekce zjišťuje, jak je možné, že k nebezpečná situaci došlo. Nelze vyloučit selhání techniky nebo lidského faktoru.

Vlak ČD (ilustrační foto)

Vlak ČD (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Vlaky se proti sobě na jedné trati rozjely před tři čtvrtě na osm ráno. Z Prahy Satalic vyjel spěšný vlak jedoucí z Mělníka do hlavního města, z druhé strany přijížděl z Vršovic rychlík mířící do Tanvaldu. "Spěšný vlak měl (od výpravčího) pokyn jet tak, aby stihl před případnou překážkou zastavit. To, že spěšný vlak vyjel proti rychlíku, zaznamenalo zabezpečovací zařízení na trati, které okamžitě změnilo návěst dovolující jízdu rychlíku na 'Stůj'," uvedl Drápal.

Strojvedoucí rychlíku si znamení všiml a hned zastavil. Stejně zareagoval i strojvedoucí spěšného vlaku, když viděl rychlík stojící na stejné koleji, dodal mluvčí inspekce.

Tagy: Praha vlaky

Zdroje: ČTK