Dva lidé zranění při výbuchu ve Frenštátě stále bojují o život

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Dva lidé z jedenácti, kteří utrpěli zranění při nedělním výbuchu a následném požáru domu ve Frenštátě pod Radhoštěm, jsou podle lékařů nadále ve velmi vážném stavu. Dál bojují o život v ostravské fakultní nemocnice. Zbývající jsou již ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života. Tři zranění už dokonce nemocnici opustili. Řekli to mluvčí novojičínské a ostravské nemocnice. 

Panelová bytovka po výbuchu plynu

Panelová bytovka po výbuchu plynu,zdroj: pozary.cz

Nejméně pět lidí při neštěstí zemřelo, dva jsou stále pohřešovaní. Hasiči v troskách ale našli ostatky, které mohou patřit dvěma lidem. Ještě je neidentifikovali, čekají na výsledky expertiz.

Osm zraněných je ve Fakultní nemocnici Ostrava-Poruba. Stav dvou je i nadále vážný. Muž a žena mají rozsáhlé popáleniny, žena na 90 procentech těla. "U zbývajících můžeme říci, že už nejsou ohroženy jejich životy," uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Oborný. 

V novojičínské nemocnici skončili tři zranění. Dvě ženy s lehčím poraněním a mladík, který byl na jednotce intenzivní péče. "Pacientky jsme do domácího léčení propustili ještě v pondělí večer. Stav mladého muže se zlepšil a byl přeložen na plicní oddělení. Později podepsal revers a nemocnici také v pondělí večer na vlastní žádost opustil také," uvedla mluvčí zdravotnického zařízení Hana Szotkowská. 

Exploze v panelovém domě v centru města nastala v neděli krátce před 04:00. Po výbuchu vypukl požár, který zničil celý třípatrový dům, v němž bylo šest bytů.

Tagy: výbuch Frenštát

Zdroje: ČTK