Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes -2°C Sněhové přeháňky

Držte hubu, vyhrožovali policistům. Ti se mocného muže ODS nezalekli

Držte hubu, vyhrožovali policistům. Ti se mocného muže ODS nezalekli
zdroj: Mediafax

Jeden z údajných kmotrů jihočeské ODS Miroslav Dvořák dobře ví, jak je výhodné mít konexe u policie. Když v roce 2009 opřel za přispění milenky luxusní Audi o svodidla a způsobil škodu za milion korun, na místo nehody si pro něj místo běžné hlídky osobně přijel šéf budějovické dopravky Václav Vališ.

Tento případ, který může dokládat nežádoucí vztah mezi vysoce postaveným policistou a vlivným podnikatelem, navíc napojeným na politickou stranu, popsal časopis Týden. Veřejnost by se o něm nikdy nedozvěděla, kdyby policisté podlehli nátlaku a výhrůžkám a rozhodli se nevypovídat.

Nejprve převážil strach

Miroslav Dvořák je jedním z nejvlivnějších členů jihočeské ODS. Figuruje v orgánech více než dvaceti firem a zároveň zastává post  předsedy jihočeské hospodářské komory. O jeho nadměrném vlivu vhledem k výše popsaným skutečnostem není nutno pochybovat. Ten mu také zaručil jednání v rukavičkách, když před dvěma lety havaroval s luxusní firemní limuzínou. Přivolání hlídkující policisté Radim Grohman a Radomil Metelka byli v šoku, když na místě nehody viděli svého nadřízeného, samotného šéfa českobudějovické dopravky Václava Vališe.