Drsná rvačka fanoušků Slavie a Sparty v metru! Policie hledá svědky

- Aktuality autor: Danica Klein

Po skončení nedělního fotbalového zápasu mezi Duklou a Slavií se v Praze ve stanici metra Staroměstská strhla bitkafotbalových fanoušků. Více než deset mužů napadlo dva příznivce soupeře. Policie po útočnících pátrá a hledá i svědky incidentu. 

Bitka v metru

Bitka v metru,zdroj: Policie ČR

Podle informací napadli fanoušci Slavie dva příznivce Sparty. Útok byl podle policie velmi brutální. Přestože oba muži už leželi nehybně na zemi, útočníci se k nim opakovaně vraceli, kopali do nich, bili je pěstmi, šlapali na ně a tahali je po zemi. 

Jeden z napadených mužů z místa po chvíli odešel sám, druhý musel být převezen do nemocnice. Utrpěl otřes mozku, zlomeninu v obličeji, tržné rány a četné pohmožděniny. 

V metru žádná výraznější škoda nevznikla

Kriminalisté mají k dispozici mnoho záběrů z metra, na nichž je zachyceno napadení a následný pohyb útočníků. "Z kamerových záznamů je zřejmé, že se na místě nacházelo větší množství lidí," uvedla Kropáčová. Podle ní se snažili před skupinou útočníků utéct a jen náhodou nebyl nikdo z těchto svědků zraněn. 

Policisté krátce po útoku poblíž metra zadrželi jednoho muže, který podle nich patřil k útočníkům. Obvinili ho z trestného činu výtržnictví a pokusu těžké újmy na zdraví. Po ostatních pátrají. "V metru žádná výraznější škoda nevznikla, poničeno bylo pouze madlo v jednom z vagónů," řekla mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. 

"Kriminalisté nyní prosí poškozeného, svědky a všechny, kteří znají totožnost útočníků, aby okamžitě volali na linku 158," dodala mluvčí. 

Tagy: nemocnice zranění policie bitka sparta slavia

Zdroje: ČTK