Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Drábek porušuje zákon, odhalil šéf podnikatelů

Drábek porušuje zákon, odhalil šéf podnikatelů
zdroj: Mediafax

ROZHOVOR Šéf Hospodářské komory Petr Kužel se dopouští odvážných tvrzení. Říká totiž, že nejen on sám a spousta dalších Čechů, ale i ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) porušuje zákon.

Vy i Hospodářská komora často kritizujete kontroly MPSV s tím, že se zaměřují na firmy, které pracují legálně, dělají všechno, co mají, neprovádí žádné podvody, na rozdíl od těch, které stát okrádají, ať už se to týká daní nebo něčeho jiného. Už jste přišli na konkrétní řešení, jak tomu zamezit?

Hospodářská komora ČR nemá nic proti kontrolám inspektorátu práce. Tak, jak hlásí z některých krajů někteří podnikatelé, mámě zásadní informace o tom, že některé inspektoráty práce nepostupují minimálně v souladu s etikou chování úředníků při kontrolách.

Ministr Drábek je si toho vědom, mluvil jsem o tom s ním, že nastolit etiku zaměstnanců nelze ze dne na den. Problém je ale v tom zatočit s černou prací. My jsme si vědomi toho, že ani ministr práce nenosí s sebou do zaměstnání pracovní smlouvu, ani pověření předsedy vlády k výkonu své funkce. Nenosím to ani já, zřejmě ani Vy tady s sebou nemáte svou pracovní smlouvu. Čili všichni tady porušujeme zákon.