Dočasným šéfem šumavského parku by mohl být Jan Stráský

- Aktuality autor: red

Dočasným šéfem šumavského národního parku by podle informací Mladé fronty Dnes (MfD) mohl být někdejší místopředseda vlády a současný šéf rady šumavského parku Jan Stráský.

Podle zdrojů z ODS o tom uvažuje ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS), který by tak nejmenoval ředitelem ani jednoho ze tří mužů, které mu na post doporučuje výběrová komise, píše list.

"Neberu to jako nabídku, ale jako námět. Že bych ji mohl dostat, je nepochybné," řekl sedmdesátiletý Stráský. Dodal, že vzhledem k svému věku a zájmům by musel přemýšlet, čeho se vzdát.

Ministr tím dal podle starosty Modravy Antonína Schuberta najevo, že ani s jedním ze tří navržených mužů z výběrového řízení nesouhlasí. O chystané nabídce prý Schubert slyšel v kuloárech Poslanecké sněmovny.

MŽP se nevyjádřilo

Ministerstvo životního prostředí se ke spekulacím nevyjádřilo. "Nový ředitel bude jmenován v nejbližších dnech, k personálním otázkám se v této chvíli nebude pan ministr vyjadřovat," řekla listu mluvčí Ilona Chalupská.

Výběrová komise ministerstva v lednu doporučila ministrovi Chalupovi na funkci ředitele Národního parku Šumava Pavla Kitzbergera, Jiřího Mánka a Jaroslava Obermajera. Z vyjádření Chalupy vyplynulo, že zatím není rozhodnutý, zda nový ředitel parku vzejde z navržené trojice.

Jan Stráský se narodil 24. prosince 1940 v Plzni. Absolvoval obor filozofie a politická ekonomie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1963 až 1970 byl členem KSČ. V letech 1991 až 1992 byl za ODS místopředsedou vlády ČR. V roce 1992 byl předsedou vlády ČSFR. V následujících letech zastával funkce ministra dopravy a ministra zdravotnictví. Členem ODS byl 1991 do 1998. Poté vstoupil do US-DEU a od roku 2001 je bezpartijní. Šéfem rady šumavského parku je od roku 2007.

Tagy: Šumava šéf lesy

Zdroje: ČTK