Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -1°C Oblačno

Do konce měsíce bude slunečno. Počasí se pokazí až příští víkend

Do konce měsíce bude slunečno. Počasí se pokazí až příští víkend
Tropické počasí | zdroj: ThinkStock

Aktuální výhled počasí vypadá velice pozitivně. Letošní červenec se zařadí mezi měsíce velmi suché, protože už skoro dva týdny je Česko takřka bez deště. Většina modelů ukazuje, že až do příštího pátku (26.7.) by se v Česku neměly objevit žádné srážky. Občas nějaká osamocená přeháňka, ale to se bude týkat jen zlomku území.

Počasí bude dominovat jasná až polojasná obloha. Ve čtvrtek a pátek se budou teploty blížit až k 30 °C. Na víkend se mírně ochladí na příjemných 25 °C a na této hodnotě vydrží několik dní. Poněkud chladněji by mohlo být o tomto víkendu ve Slezsku, kam částečně zasáhne propad chladnějšího vzduchu od severu.

Ideální letní počasí by mělo vydržet zhruba do konce měsíce. Ani odborníci s jistotou nevědí, kdy se pokazí. Modelace ovšem předpovídají příchod frontálního systému s deštěm někdy kolem soboty 27.7. Tolerance těchto odhadů je 1-2 dny. Déšť by tedy nejdříve mohl přijít ve čtvrtek 25.7. nebo naopak až v pondělí 29.7.

Meteorologové dále předpokládají, že před frontálním systémem se teploty zase mírně zvednou k 28 °C, takže by pak příští víkend nejspíše přinesl bouřky. Pokud se tedy chystáte na nějakou akci pod otevřeným nebem, tak tenhle víkend bude ideální, příští víkend by mohly nepříjemně ovlivnit bouřky.

Zdroje: