Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -4°C Zataženo

Dienstbier: Klaus podpořil českou korupci svými výroky o špinavých penězích

Dienstbier: Klaus podpořil českou korupci svými výroky o špinavých penězích
zdroj: Mediafax

Senátor a možný kandidát na prezidenta za ČSSD Jiří Dienstbier v nedělních Otázkách Václava Moravce naznačil, že na míře korupčního prostředí v naší zemi se podepsal i prezident Václav Klaus svým výrokem o čistých a špinavých penězích. Politici především z řad ODS mu však vzkazují, aby si nejdříve zametl před svým prahem.

Během diskuse o potírání korupce se v diskusním pořadu ČT senátor a místopředseda sociálních demokratů Jiří Dienstbier vrátil k výroku současného prezidenta. Podle něho mají prohlášení typu "nelze rozlišit čisté a špinavé peníze" negativní vliv na vnímání korupce. Prezidentovi stoupenci často opakují, že výrok, jež bývá hlavě státu jeho ideovými odpůrci „omlacován o hlavu“, nezazněl sám o sobě, ale určitých souvislostech k fungování ekonomiky. "Je obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat," zní přesná prezidentova slova z roku 1996.

"Nikdy jsem neřekl, že špinavé peníze neexistují a nekonečněkrát jsem uváděl na pravou míru, že jsem řekl, že je strašlivě obtížné rozlišit čisté a špinavé peníze, protože to na nich není poznat," uvedl dále prezident pro server iDnes.cz v roce 2003.