Dáváme peníze do investic i platů a lidé jsou stále nespokojenější, stěžoval si Babiš

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 26. 6. 2019 00:36) - Aktuality autor: šar

Premiér Andrej Babiš (ANO) okomentoval nedělní demonstraci na Letné za nezávislou justici a lepší vládu. Prohlásil, že čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo výzkumu, tím více jsou lidé nespokojení. Tvrdí, že Česko se nikdy nemělo tak dobře.

Premiér Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš, zdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

"Člověk má z toho pocit, že čím víc peněz pumpujeme, tím víc jsou lidé nespokojeni. Je to zvláštní situace, nicméně já si myslím, že jste všichni inteligentní, čtete noviny, a pokud máte nějaké pochybnosti nebo se chcete na něco zeptat, klidně mi napište mail nebo pošlete smsku, já vám poradím, jak komunikovat," prohlásil premiér v pondělním projevu na Konferenci ekonomických diplomatů, která se konala v Černínském paláci. 

Už v neděli Babiš uvedl, že nesouhlasí s tvrzením demonstrantů, že on či vláda chtějí zasahovat do nezávislosti justice, a zkritizoval některé projevy, které na Letné zazněly. 

V nedělním rozhovoru pro Lidové noviny také zopakoval, že neodstoupí. Dle svých slov nic nezákonného neudělal a vládu považuje za úspěšnou. 

Podle organizátorů ze spolku Milion chvilek pro demokracii přišlo na demonstraci asi 250 tisíc lidí, policie odhadla účast na 200 tisíc. Společnost T-Mobile v pondělí uvedla, že na Letné protestovalo 283 tisíc lidí. 

Demonstrovat přijeli lidé z celého Česka. Další ze série protestů, které začaly v dubnu, bude taktéž na Letné 16. listopadu.

Tagy: Česko domácí Ministerstvo spravedlnosti hnutí Ano česká vláda česká politika protesty a demonstrace

Zdroje: lidovky.cz,čt24,vlastní