Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Co udělal Fischer pro tuto zem? Klaus chce Zemana na Hrad. A Jakl?

Co udělal Fischer pro tuto zem? Klaus chce Zemana na Hrad. A Jakl?
zdroj: Mediafax

POLITOLOGOVÉ Václav Klaus deklaroval u příležitosti oslav konce druhé světové války podporu v boji o hrad svému bývalému souputníkovi Miloši Zemanovi, a dlouho očekávaná mediální spekulace se tak nakonec vyplnila. Otázkou, zda se jedná o příslovečný polibek smrti či o Zemanovy bonusové preference ParlamentníListy.cz konfrontovaly politology.

Václav Klaus na adresu čestného předsedy SPOZ pronesl tato pochvalná slova. „Miloše Zemana považuji za významnou osobnost české politiky, s čímž jsem se nikdy netajil. Jeho prezidentkou kandidaturu považuji za logické vyústění jeho politické i životní dráhy. O prezidentskou kandidaturu by se podle mého názoru měli ucházet lidé kteří pro naši zemi něco vykonali. Miloš Zeman mezi ně patří," uvedl.  Zemana prezidentova podpora potěšila. "Beru to jako vyjádření sympatií. Pro mě je důležitá podpora výrazných osobností a prezident Klaus bezesporu výraznou osobností je," odpověděl.

Ve vyjádření Klausovy náklonnosti tedy ostrouhal současný prezidentův tajemník Ladislav Jakl, který by se rád o křeslo ucházel. S prázdnou ale odešla, byť trochu nečekaně, také bývalá Klausova poradkyně z dob jeho sněmovního předsednictví Jana Bobošíková, která v současnosti úpěnlivě shání padesát tisíc podpisů.