Dnes je neděle 21. dubna 2024., Svátek má Alexandra
Počasí dnes 2°C Skoro zataženo

Články autora

Petra Hátlová

Ženy

Zahalená do krajek: Skrytá posila pro sebevědomí

Petra Hátlová 8. 2. 2018
Spodní prádlo je nejmenší část ženského šatníku, vidět ho mohou jen "vyvolení" a přesto má pro ženu a její sebevědomí, zásadní význam. Sebevědomí ženy je totiž vytvářeno její atraktivitou, tím, jak se ona sama cítí být krásná a svůdná…
Vztahy

Afrodiziaka nemusí být drahá. Najdete je i ve svém špajzu

Petra Hátlová 15. 1. 2018
Afrodiziaka jsou látky, které u ženy podpoří chuť na sex a u muže pomohou k dosažení erekce. Účinků látek navozujících touhu a chuť se milovat využíval i známý milovník Casanova, který ve velkém jedl mořské ústřice. Ale nejsou to jen ústřice, kterým je připisován povzbuzující účinek. 
Zpravodajství

Kde končí 'hlavní' vánoční strom Prahy?

Petra Hátlová 9. 1. 2018
Ani větvička nazmar. Stovky neprodaných vánočních stromků skončily v pražské zoo, kde si na nich pochutná tamní zvířectvo. A dobrá zpráva pro ty největší hladovce mezi nimi: K ohryzání dostanou i vánoční strom ze Staroměstského náměstí.
Magazín

Smutné osudy opuštěných prázdných domů v Česku

Petra Hátlová 8. 1. 2018
Na začátku všeho bylo pár amatérů, nadšenců, kteří si všimli chátrajících prázdných domů ve svém okolí. Začali mapovat jejich výskyt i na jiných místech, začali se zajímat o jejich historii a o to, co s nimi bude. Nyní mají prázdné domy svou databázi a mnohé z nich čeká oprava a využití. 
Magazín

DNA zvířat a rostlin jako klíč k objasnění zločinů

Petra Hátlová 30. 8. 2016
Usvědčit pachatele na základě jeho DNA nalezené na místě činu nebo na těle oběti dnes není ničím výjimečným a v kriminalistické praxi se to děje běžně. Forenzní kriminalistika však jde ještě dál. Do hry vstupuje DNA zvířat a rostlin!
Magazín

Sice prší, vody ale přesto není dost. Jak dobře je Česko připraveno na sucha?

Petra Hátlová 28. 7. 2016
Děti si léto zatím moc nechválí, co chvíli jsou bouřky, prší, obloha je podmračená a předpovědi neslibují žádnou výraznou změnu. Třebaže si prázdniny lze představit slunečnější, můžeme být rádi. Déšť je totiž třeba, loňský extrémně suchý rok způsobil, že prameny nejsou stále nasycené a zásoby vody nejsou nikterak silné.
Magazín

Umělé vitamíny ano či ne? Které doplňky mají smysl, a jaké jsou jen plýtváním penězi

Petra Hátlová 21. 12. 2015
Valí se to na nás z reklam i od lékařů – kdo chce být zdravý, musí o své zdraví pečovat i tím, že pravidelně konzumuje vitaminy a minerály v podobě potravinových doplňků. Na druhé straně na veřejnost čas od času prosáknou útržky ze studií, které říkají, že tato doporučení jsou jen marketingovou propagandou a taháním peněz z kapes důvěřivých lidí. A teď se v tom vyznejte…
Magazín

Očima české armády: Hrozí nám biologický nebo chemický útok?

Petra Hátlová 15. 12. 2015
Můžou teroristé použít biologickou nebo chemickou zbraň? Má se Evropa bát? A co naše bezpečnostní opatření, dokážou nás ochránit? Na otázky odpovídá mjr. Ing. Radek MALINA z 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v Liberci.