Dnes je čtvrtek 7. července 2022., Svátek má Bohuslava
Počasí dnes 15°C Dešťové přeháňky

Články autora

Michal Kukla

Magazín

Řádění Mansonovy sekty bylo krvavou tečkou za érou hippies

Michal Kukla 6. 9. 2019
Šedesátá a sedmdesátá léta v USA se nesla v duchu míru a lásky. Hnutí za občanská práva bylo na svém vrcholu, ekonomika vzkvétala a desítky tisíc lidí se zapojovaly do protestů proti válce ve Vietnamu. Éra hippies ale v roce 1969 náhle skončila a značný podíl na tom má krvavé řádění sekty Charlese Mansona.
Magazín

Ian Miller – mistr snových ilustrací

Michal Kukla 27. 8. 2019
Jméno Iana Millera sice asi laikovi mnoho neřekne, přesto ale patří mezi ilustrátory 20. století s nesmírně zajímavým, ale hlavně osobitým stylem. I mezi desítkami jeho souputníků a desítky let po proudu času zůstává jeho tvorba stejně výrazná jako dřív.
Magazín

Jeffrey Dahmer - kanibal a nekrofil, kterého zavraždili v kriminále

Michal Kukla 5. 8. 2019
Sedmnáct zavražděných mužů a chlapců má na svém kontě sériový zabiják Jeffrey Dahmer, známý také jako kanibal z Milwaukee. Na svých obětech se dopouštěl kanibalismu, nekrofilie a dalších zvrácených experimentů. I on sám byl ale nakonec zavražděn, když ve vězení pykal za své zločiny.
Magazín

Malíř, který určil styl pro Conana nebo kapely jako Manowar

Michal Kukla 30. 7. 2019
Frank Frazetta je americký umělec, který je i dnes, téměř deset let po své smrti, smutně nedoceněný. S vlivy jeho práce se přitom lze setkat překvapivě často - na televizních obrazovkách nebo metalových albech.
Magazín

Andrej Čikatilo – rostovský rozparovač

Michal Kukla 14. 7. 2019
Andrej Čikatilo, také známý jako 'rostovský rozparovač', se krvavě zapsal do historie jako jeden z nejhorších sériových zabijáků všech dob. Na svědomí má přinejmenším 53 obětí, vyšetřování jeho zločinů je ale zároveň důkazem neschopnosti sovětského režimu.
Magazín

Kapitáni ve Středozemním moři: Hrdinové, nebo převaděči?

Michal Kukla 11. 7. 2019
Německá kapitánka Carola Racketeová navzdory tomu, že neměla povolení, zakotvila v italském přístavu s lodí plnou uprchlíků. Svým činem, ať už oprávněným nebo ne, rozdělila nejen italskou veřejnost, ale i celý svět.
Magazín

Ted Bundy – monstrum s tváří anděla

Michal Kukla 23. 6. 2019
Každý má asi nějakou představu o tom, jak vypadá sériový vrah. Je ironií, že možná ten nejznámější z nich - Ted Bundy - se těmto stereotypům naprosto vymyká.
Magazín

O trůny se dohrálo. Co přijde teď?

Michal Kukla 11. 6. 2019
Od odvysílání poslední epizody Hry o trůny neuplynul ještě ani měsíc a už se mluví o tom, kdo bude jejím nástupcem. Legendární fantasy seriál totiž byl jedním z nejpopulárnějších na světě a zanechává po sobě doslova prázdný trůn.