Dnes je čtvrtek 28. září 2023., Svátek má Václav
Počasí dnes 25°C Polojasno

Chystáte se na Vánoce gruntovat? Nezapomeňte na to nejdůležitější

Chystáte se na Vánoce gruntovat? Nezapomeňte na to nejdůležitější
zdroj: tisková zpráva

Máte ozdobený stromeček? Povedlo se vám rozplést vánoční světýlka? Hypnotizujete pohledem mop a chystáte se vytírat, nebo k tomu silou vůle dotlačit největšího lenocha v rodině? Pokud ano, nezapomeňte na úklid tam, kde je to často nejvíce potřeba.

Doma míváme na Vánoce naklizeno, ale pohodu svátků vám zajistí pořádek nejenom v domácnosti, ale také ve složenkách a smlouvách. A při pohledu na blikající vánoční ozdoby a rozpálenou troubu je dobré si posvítit především na energie.

Každoroční průzkumy ukazují, že má řada českých domácností kostlivce nikoli ve skříních, ale v šuplících: staré smlouvy, jejichž podmínky dávno neodpovídají aktuálnímu stavu na trhu energií. Přitom výhodnější dodávky plynu nebo elektřiny si lze v současnosti zjistit jediným kliknutím.

Na srovnávacím webu Srovnam.cz si můžete přehledně porovnat nabídky všech dodavatelů dostupných pro adresu vašeho odběrného místa. Není přitom potřeba zadávat žádné osobní údaje, pouze PSČ a výši spotřeby nebo měsíčních záloh, které aktuálně platíte.

U jednotlivých nabídek je pak důležité dívat se nejenom na cenu, ale také na smluvní podmínky, které se mohou výrazně lišit – a zavázat vás ke smlouvám, které jsou ve skutečnosti nevýhodné. I proto Srovnam.cz vždy uvádí, jestli je konkrétní dodavatel držitelem etického kodexu, vydávaného Energetickým regulačním úřadem.

Budete tak mít dostatek informací, nad kterými můžete podumat, zatímco vám na plotně bude vonět kurkuma nebo františek. A případného rozhodnutí dodavatele změnit se není třeba bát. I tady pomůže srovnávací portál: Srovnam.cz vás provede celým procesem a vysvětlí vše potřebné, abyste při přechodu k novému dodavateli přesně věděli, co očekávat.

S domácím úklidem vám možná pomůže rodina, možná jste na něj sami, ale s úklidem ve smlouvách na energie vám srovnávací portál pomůže neocenitelně. Uvidíte, že vám pak ta vánoční světýlka budou blikat hned o něco radostněji!

Zdroje: