Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -1°C Oblačno

Charkov je Česko! Ruská sociální síť trolluje

Charkov je Česko! Ruská sociální síť trolluje
Profil hnutí Český Charkov na ruskojazyčné sociální síti VK | zdroj: VK.com

Na sociální síti VK, ruskojazyčné verzi světového Facebooku, se objevil profil hnutí podporujícího připojení ukrajinského Charkova k Česku. Druhé největší město Ukrajiny sice leží na severovýchodě země u hranic s Ruskem, to však ničemu nebrání. Jde samozřejmě o trolling, ale povedený. 

"Za připojení Charkova k České republice! Normální jazyk – normální lidé. Výborný, stabilní stát!" Profil hnutí 'Český Charkov' má vtipný popisek.

Lidé na východě Ukrajiny, která se rozpadla na dva tábory stoupenců a odpůrců připojení k Rusku, neztrácejí smysl pro humor. Proruští separatisté vyhlásili v Doněcku vlastní republiku, závažná situace je nadále v Luhansku a neklid roste i v Oděse. Napětí je prostě potřeba něčím uvolnit a trolling je k tomu přímo jako stvořený.

Profil hnutí za český Charkov má zatím na 500 "přátel". Pravidelně se na něm objevují aktualizace. V jedné z nich se uvádí: "Před 30 minutami byla nad Charkovskou oblastní správou vztyčena česká vlajka. Na počest referenda za připojení Charkova k České republice! Díky všem, kdo se zúčastnil mírového mítinku za Česko!" 

Zdroje:
Vlastní