Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Cestovní pojištění: volba, které nelitujete

Cestovní pojištění: volba, které nelitujete
zdroj: tisková zpráva

Češi rádi cestují a je jedno, zda jezdí na dovolenou k moři do Chorvatska a nebo lézt po horách v Mexiku. Cestovní pojištění patří mezi nutnou výbavu zkušených cestovatelů a tento článek vám vysvětlí, proč se vyplatí jej před každou zahraniční cestou zřídit.

Na všech cestách hrozí riziko, že se stane něco nepředvídaného a vy budete muset vyhledat lékařskou pomoc. V tu chvíli si člověk uvědomí, jak moc je drahá lékařská péče bez pomoci vaší zdravotní pojišťovny a místo dovolené kromě zdravotních komplikací řešíte akutní nedostatek peněz, ať už jde o bolavý zub a nebo zlomenou nohu. Řešení je přitom jednoduché, mít na míru šité cestovní pojištění, které za vás řeší právě tyto problémy.

Základem funkčního a klientovi užitečného cestovního pojištění je nonstop asistenční služba, jakou nabízí kupříkladu AXA Pojišťovna. Ta garantuje asistenci česky či slovensky hovořícího operátora čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Cestovní pojištění se netýká jen zdravotních problémů, ale ty bývají nejakutnější a nejdražší. Což cestovatel pozná ve chvíli, kdy má zaplatit z vlastní kapsy nehrazenou krabičku antibiotik na neplánované zdravotní komplikace. Cestovní pojištění AXA Pojišťovna proto zajišťuje nezbytné vyšetření potřebné ke stanovení diagnózy a léčebného postupu, nezbytné lékařské ošetření a k tomu samozřejmě i léky předepsané lékařem a nutné zákroky včetně stomatologických. Pokud stav klienta vyžaduje okamžité léčení či operaci v zahraničí, cestovní pojištění kryje veškeré výlohy. Což je klíčová položka, neboť hospitalizace se může vyšplhat za pár dnů i do stovek tisíc korun dle země a závažnosti úrazu. V případě potřeby pak zajistí i vás návrat do země, pokud nejste ve stavu, kdy byste si jej mohli zajistit sami.

Kromě pojištění léčebných výloh je další klíčovou položkou cestovního pojištění úrazové pojištění, které vám v případě trvalých následků zranění či smrti u AXA Pojišťovna zajišťuje výplatu až 600 tisíc korun. Pojištění se většinou nevztahuje na různé druhy extrémních sportů, nicméně AXA Pojišťovna nabízí možnost připojištění pokud víte, že se budete takovýmto sportům věnovat. Může jít o náročné typy raftování, kiting, paragliding a nebo třeba i americký fotbal. U AXA Pojišťovna dokonce najdete možnost pojištění v případě provozování bojových sportů, což není činnost, jíž by pojišťovny rády kryly.

Pokud odhlédneme od zdravotních problémů, cestovní pojištění od AXA Pojišťovna se věnuje i zdánlivě méně závažným okolnostem, které vám ale spolehlivě dokáží zkazit dovolenou. První věcí je pojištění zavazadel proti zcizení či poškození zavazadel či jejich obsahu. Což bývá jeden z nejčastějších problémů, ať už jde o zloděje ve veřejné dopravě a nebo neopatrné zacházení letištního personálu. S letišti souvisí i pojištění proti zpoždění zavazadel, kdy jste při větším, než šestihodinovém zpoždění zavazadel finančně odškodněni. Stejně tak cestovní pojištění zajistí, že v případě zpoždění letu dostanete na letišti občerstvení. AXA Pojišťovna nabízí i finanční náhradu pokud se musíte z dovolené vrátit kvůli závažné události dříve a ať už kvůli rodinným problémům a nebo třeba nestabilní situaci v zemi.

Plus je zde velmi důležitá asistence v případě právních jednání. Velmi snadno se může stát, že se dopustíte přestupku a cestovní pojištění vám zaručuje právní asistenci po telefonu, kontaktování českého zastupitelského úřadu a v případě potřeby i právní ochranu. Patří sem i jednání s policií a případnou překladatelskou asistenci při jednání s místními úřady.