ČD chtějí měnit strukturu firmy, prý ušetří desítky milionů

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

České dráhy (ČD) chtějí od října výrazně změnit organizační strukturu firmy. Údajně tím ušetří až desítky milionů korun. Uvedl to dnes server iDnes.cz, který má k dispozici návrh změn. Dráhy například sníží o třetinu počet odborů a kanceláří podniku a zcela zruší pozice výkonných ředitelů, jejichž práci převezmou náměstci. 

České dráhy (ilustrační foto)

České dráhy (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Podle serveru má množství odborů a kanceláří ČD klesnout z 33 na 22. Například odbory účetnictví a daní a finanční vytvoří jeden ekonomický odbor. Úplně zmizí posty šesti výkonných ředitelů, kteří spadali pod představenstvo firmy. Nahradí je čtyři náměstci, a to pro osobní dopravu, ekonomiku a techniku, správu majetku a průřezové činnosti. Pokud ale budou nádraží převedena na Správu železniční dopravní cesty, zanikne také funkce náměstka pro majetek. 

Změny podle drah zjednoduší řízení, ale také přinesou úspory. "Ročně by se tím měly ušetřit desítky milionů korun," řekl serveru mluvčí ČD Radek Joklík. Nová organizační struktura, která má začít platit od října, je jednou z podmínek, aby generální ředitel drah Dalibor Zelený získal na konci roku k platu bonus 150.000 korun, píše iDnes.cz. 

Personální změny na tuzemské železnici začaly krátce po nástupu Zdeňka Žáka na ministerstvo dopravy. Nejprve prosadil v červenci personální obměnu dozorčí rady ČD, která následně kompletně vyměnila původní vedení drah v čele s dlouholetým ředitelem Petrem Žaludou.

Tagy: České dráhy

Zdroje: ČTK