Bezdomovec nepřežil zimu. Umrzl u polikliniky

- Aktuality autor: Danica Klein

V Karviné umrznul bezdomovec. Podle dostupných informací dobrovolně odešel z ubytovny pro lidi bez domova a chtěl přespat venku. Tělo bylo nalezeno v úterý odpoledne. V Moravskoslezském kraji jde o druhou oběť letošních mrazů.

"Přesný čas úmrtí určí nařízená pitva. Předpokládáme ale, že to bylo v noci z pondělí na úterý. Pravděpodobně nad ránem," řekla mluvčí policie s tím, že tělo sedmačtyřicetiletého muže bylo nalezeno poblíž karvinské polikliniky na okraji lesoparku. "Lékař na místě konstatoval smrt umrznutím," řekla mluvčí.

Podle informací muž v předchozích dnech přespával v ubytovně pro bezdomovce. Tu se ale rozhodl v pondělí večer opustit. Chtěl spát venku. Odešel, i když jej další bezdomovci přemlouvali, aby zůstal. Muž se v silných mrazech rozhodl přespat jen tak na louce.

V letošním roce jde v Moravskoslezském kraji o druhou oběť chladného počasí. Na Opavsku umrznul šestadvacetiletý mladík. Jeho tělo našli pátrající lidé v sobotu odpoledne v brázdě na poli. Otec mladíka se na policisty obrátil v sobotu dopoledne. Syna pohřešoval už druhý den a do té doby pátral na vlastní pěst. Policisty přivolal poté, co nedaleko opuštěných vojenských bunkrů našel chlapcovo kolo.

Policisté zorganizovali pátrací akci. Celkem mladíka hledalo sedm desítek lidí. Jednalo se o policisty, strážníky, hasiče i dobrovolníky. Okolo 14:15 byl pohřešovaný muž nalezen mrtev. Tělo leželo 600 metrů od místa, kde se našlo jízdní kolo.

Tagy: smrt Karviná mrazy bezdomovec zima

Zdroje: ČTK