Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

5 potravin, které nakopnou tělo energií! Co zaručeně zabere?

5 potravin, které nakopnou tělo energií! Co zaručeně zabere?
zdroj: tisková zpráva

Jarní únavu způsobuje celá řada faktorů – dlouhé zimní měsíce „nicnedělání“, s tím spojený nezdravý životní styl, někdy dokonce i psychické problémy a stres, stejně jako další onemocnění organismu. Pokud teď s nedostatkem energie bojujete i vy, doporučujeme vyzkoušet některou z těchto potravin.

1. Banány

Obsahují množství draslíku, které organismus využívá k přeměně sacharidů na energii. Kromě toho jsou banány bohatým zdrojem vitaminů B a C, omega-3 a omega-6 mastných kyselin, vlákniny a sacharidů. Dopřejte si dva kusy banánů denně, a získáte pořádnou dávku energie, která vám vydrží dlouhé hodiny!

2. Dýňová semínka

Naše babičky kdysi sušily dýňová semínka a uchovávaly si je pro pozdější časy, moc dobře věděly proč! Tato potravina je totiž bohatým zdrojem bílkovin, omega-3 mastných kyselin a vitaminů B1, B2, B5 a B6. K tomu ještě obsahují mangan, hořčík, fosfor, železo a měď. To vše má pozitivní vliv na imunitní systém, vyživuje pleť a vlasy, zkvalitňuje trávení a má také energizující účinky. Jen pozor na konzumované množství – semínka totiž obsahují také hodně tuku.

3. Vlašské ořechy

„Vlašáky“ jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které mohou zmírňovat příznaky depresí a potlačují únavu. K tomu ještě obsahují bílkoviny a vlákninu, takže jsou vhodné pro rychlý přísun zdravé energie, což oceníte například po cvičení. Ovšem i tady platí, že by se mělo šetřit množstvím – stejně jako semínka i ořechy patří mezi potraviny s vysokou kalorickou hodnotu.

4. Sušené ovoce

Plody ovoce, které jsou šetrně sušené, mají vysoký obsah zdraví prospěšných látek. Například sušené meruňky obsahují železo, jehož nedostatek v krvi se projevuje únavou. Švestky jsou zase známé pro obsah mědi, která je nezbytná pro tvorbu nervových vláken. Neuvěřitelně sladké, a přitom bohaté na živiny, jsou sušené datle. Jejich konzumací dodáte tělu antioxidanty, vlákninu, draslík a železo. Podle expertů byste měla přijímat všeho s mírou a v patřičném množství.

5. Tyčinky Lifebar od Lifefood

Náš poslední tip patří dobrotě, která v sobě slučuje hned několik zázračných potravin. Tyčinky Lifebar od českého výrobce Lifefood obsahují vyvážený poměr ovoce, oříšků a semínek v BIO kvalitě. Jsou zpracované za nízkých teplot do 42 °C, takže je v nich zachována životodárná síla všech ingrediencí. Vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné látky – přesně to teď na jaře potřebujete! Každá Lifebar je slazena datlemi, neobsahuje lepek, laktózu, nezdravé ztužené tuky, plnidla ani éčka. Na výběr máte ze čtrnácti příchutí klasických Lifebar nebo Lifebar Plus, které jsou obohaceny o přírodní superfoods.

Více inspirace, jak dopřát tělu kvalitní energii, najdete na www.lifefood.cz

 lifebar

SOUTĚŽ

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte 2x balíčky s nejoblíbenějšími příchutěmi RAW BIO tyčinek Lifebar od Lifefood.

1

Nápovědu naleznete na www.lifefood.cz

Zdroje:
Inzerce