Dnes je čtvrtek 9. října 2025., Svátek má Sára a Štefan
Počasí dnes 3°C Oblačno

Ve Varnsdorfu se zřítil dům. Pod troskami možná zůstali lidé

26. 3. 2010 – 16:42 | Zpravodajství | red

Ve Varnsdorfu se zřítil dům. Pod troskami možná zůstali lidé
zdroj: tisková zpráva

Ve Varnsdorfu na Děčínsku se v pátek odpoledne zřídil dům. Operační důstojník hasičů v Ústeckém kraji řekl, že trosky nyní prohledávají hasiči.

Šlo o budovu bývalého pneuservisu.

Z Prahy byli na místo neštěstí povoláni záchranáři se speciálně vycvičenými psy. 

Starosta Varnsdorfu Josef Poláček, který je na místě neštěstí, řekl, že hasiči zatím v domě nikoho nenašli. Dům je podle něho bývalá provozovna, která dříve sloužila jako pneuservis.

Uvedl, že radnice má s firmou, která objekt vlastní, dlouhodobé problémy, údajně ji mnohokrát vyzývala, aby objekt zabezpečila. Dodal, že v domě se již dlouho nic nedělo. Podle něho v něm nejspíše někdo v poslední době vyřezával dřevěné trámy. 

Podle mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Ivany Svitákové jde o opuštěnou třípatrovou budovu, v níž se dvě stěny propadly dovnitř. Hasiči prohledávají sutiny. "Nikdo nevolal, že by někoho pohřešoval," řekla Svitáková. 

Přesto kvůli podezření, že by uvnitř mohly být děti, na místo dorazili kynologové. Hasiči mají i bioradar, který je schopen zachytit lidskou tkáň, a malou kameru, která prozkoumává trosky.

Předchozí článek

KLDR možná potopila loď jihokorejského námořnictva

Následující článek

Žalobce v kauze zavražděných manželů obvinil tři policisty

Nejnovější články