Dnes je čtvrtek 26. května 2022., Svátek má Filip
Počasí dnes 21°C Oblačno

Zru-shit Českou televizi? Baumruk je znechucen

Zru-shit Českou televizi? Baumruk je znechucen
zdroj: Mediafax

Redaktor Reflexu J. X. Doležal inicioval petici ZrušmeVeřejnoprávníTelevizi.cz, která požaduje po českých zákonodárcích zrušení České televize. Jeho aktivitu podporují například Klausovi spolupracovníci Petr Hájek a Ladislav Jakl i sexuolog Petr Weiss.

„Žádám vás o urychlené pojednání návrhu zrušit veřejnoprávní televizi - ČT 1, ČT 2 a ČT 4 bez náhrady, ČT 24 převést pod ČTK. Změnit statut ČTK, převést ji pod kontrolou vlády a platit ze státních prostředků v objemu finančních prostředků rovnému jednomu procentu současných nákladů na veřejnoprávní televizi," zní text petice adresovaný poslancům.

Podle Doležala má veřejnoprávní televize osm funkcí: 1. shit, 2. shit, 3. shit, 4. shit, 5. shit, 6. shit, 7. shit, 8. shit, a proto je třeba tento „shit" „zru-shit".

Hájek je „šíleným" Doležalem příjemně překvapen

Tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl redakci serveru ParlamentníListy.cz sdělil, že petici podepsal již dávno. „Je to naprosto správná iniciativa a podporuji ji, i když je překvapivé, že s tak dobrou věcí přijde člověk jinak s tak šílenými názory jako J. X. Doležal," řekl redakci Hájek.

Celý článek na ParlamentniListy.cz