Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Zpackaná ochrana před záplavami! Kapitán lodi zná pravdu a nadává vládě

Zpackaná ochrana před záplavami! Kapitán lodi zná pravdu a nadává vládě
Kapitán na lodi | zdroj: Parlamentnilisty.cz

Česko nebylo na záplavy už zase vůbec připraveno. Jsou vyplaveny stejné vesnice, stejná města a političtí představitelé navíc odmítají pomoc ze zahraničí. Jen se hádají a honí si na neštěstí body do voleb. Takhle nadává kapitán lodi Vera Zdeněk Koula. Řeky má přečtené, vždyť na nich strávil většinu dospělého života.

„Vládě vyčítám, že na záplavy země nebyla vůbec připravena. Předpověď počasí znali minimálně týden. Navíc u nás máme na to superpočítač a nic. Ještě v sobotu a v neděli nevypouštěli přehradu, takže spoustu lidí ohrozili,“ čertí se kapitán šífu Vera Zdeněk Koula. Po Labi pluje neustále, takže zná řeku jako své boty.

Stejné jako v roce 2002

„Krizový štáb byl nepřipravený stejně jako v roce 2002. Povodně byly o trochu menší, ale v severních Čechách byla situace úplně stejná jako tehdy. Stejné vesnice, stejná města vyplavená. Sice o půl metru méně vody, ale jestli jsem měl v baráku v roce 2002 o několik metrů vody víc, tak je to jedno, protože jsem prostě vyplavený a škody jsou podobné,“ podotýká pro ParlamentníListy.cz.

„Podle mě by mělo mít Povodí Vltavy na prvním místě ochranu lidí před rekreací či výrobou elektřiny. Ty by měly být druhotné. Občan má povinnosti si chránit majetek, ale jak si ho může chránit, když se takto chovají. Vždyť měli korigovat průtok Vltavy kvůli splavnosti, ale to nedělali. Dělali si, co chtěli. Podle těch grafů, co jsem viděl, vodu nevypouštěli,“ dodává s tím, že si o tom s pány z Povodí Vltavy klidně popovídá.

Politici honí body

Zdroje: