Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Žhavý telefonát od Kalouska: Už mám dost lží v kauze CASA

Žhavý telefonát od Kalouska: Už mám dost lží v kauze CASA
zdroj: Mediafax

Vyšetřování údajně předraženého nákupu armádních letounů CASA prý provázejí politické tlaky na jeho zastavení. Podle informací týdeníku Respekt nejde jen o veřejně známý telefonát Miroslava Kalouska hlavnímu vyšetřovateli.

Hovoru prý předcházela tajná schůzka, kde měl zástupce ministerstva financí přesvědčovat vyšetřovatele, aby vyšetřování zastavili. O žádné schůzce nic nevím, reagoval Kalousek pro ParlamentníListy.cz. Policejní provokace už ho prý zlobí.

Neveřejná schůzka měla proběhnout před třemi týdny v pražské centrále protikorupční policie. Jejími účastníky měli být bývalý detektiv protikorupční jednotky navázaný na ministerstvo financí a jeho známý ze společné policejní práce a v současné době jeden z nadřízených šéfa týmu vyšetřujícího kauzu CASA spojenou s Vlastou Parkanovou, detektiva Jiřího Mazánka. Podle zdroje Respektu byl host vnímán jako vyslanec ministra Kalouska.

Schůzka? O žádné nevím

„Já o žádné schůzce absolutně nic nevím a přiznám se, že mě tyto policejní provokace už hodně zlobí. Všimněte si jak je to napsáno. Někdo se sešel s někým, nikdo neví kdo s kým, ale figuruje tam výlučně Kalousek, který o té schůzce nemá nejmenší tušení,“ reagoval telefonicky pro ParlamentníListy.cz ministr financí.