Dnes je neděle 29. ledna 2023., Svátek má Zdislava
Počasí dnes -1°C Oblačno

Zeman si Nečasových ministrů příliš neváží. Zajímavý je prý jen Fiala

Zeman si Nečasových ministrů příliš neváží. Zajímavý je prý jen Fiala
Miloš Zeman | zdroj: Mediafax

Inaugurace Miloše Zemana se již blíží. Jako prezident hodlá udržovat úzký kontakt s premiérem Petrem Nečasem a diskutovat s ním o ministrech. Například v současnosti si váží pouze ministra školství Petra Fialy.

„V této vládě považuji za velmi zajímavou osobnost ministra školství, pana profesora Fialu. Pokud jde o ostatní ministry, pak zdvořilost, která má být prezidentovi vlastní, mi velí, abych nikoho dalšího nejmenoval,“ uvedl Miloš Zeman v rozhovoru pro časopis Týden. Podle něj je to ale úspěch, že je alespoň jeden.

Například Karolínu Peake jako ministryni obrany by příliš neuvítal. „Každý prezident by měl mít úzký kontakt s premiérem, a každý premiér snad má zájem na stabilitě své vlády. Takže kdyby mi třeba pan Nečas navrhl paní Peake na ministryni obrany, sešel bych se s ním a v přátelské diskusi bych se mu pokusil vysvětlit, že dělá chybu, která povede v blízké době k jejímu odvolání, čímž svou vládu destabilizuje,“ vyjmenovává Zeman.

„A totéž v případě ministra práce Drábka, ministra školství Dobeše - a tak bych mohl pokračovat,“ dodává budoucí prezident. Peake mu prý navíc nestojí ani za diskusi – jako jedinou z předsedů vládních stran ji nepozval k návštěvě. „Obávám se, že prezident zase nemá tolik času, aby se setkával s těmi, které jako prognostik považuje za mrtvé,“ dodává.

Pondělní vydání časopisu se také bude věnovat Miroslavu Šloufovi či roli Václava Klause. Také se čtenáři dozví, proč Zeman nebude mít žádné poradce.

Zdroje: