Zaopatřovna Barták: O kamarády z obrany se dobře postaral

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Náměstek ministra financí Martin Barták je od pátku na neplaceném volnu, ale jeho věrní si na dobrých postech ve státní správě vydělávají dál. Podle Transparency International bylo účelové tvrdit, že zúčastnění čekají na výsledky vyšetřování korupční kauzy.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Upozornil na to deník MF Dnes. Kauza náměstka ministra financí Martina Bartáka zaměstnává politiky a média už čtyři dny, ale realisté hovoří o tom, že jakékoli dokazování bude ve věci údajného úplatku velice obtížné, ba takřka nemožné.

Karel Schwarzenberg, předseda strany TOP 09, která získala v rámci koalice resort financí, na němž Barták působil, uvedl pro ParlamentníListy.cz: „Ať se případ rychle a správně vyšetří. Já jsem u toho nebyl."

Právě dokazování je podle odborníka na boj s korupcí Davida Ondráčky téměř nemožné. „Je nesmírně účelové říci, že počkám na výsledek vyšetřování, tak jak to učinil jak Barták žádostí o osobní neplacené volno, či ministr Kalousek, když je mi jasné, že žádný výsledek vyšetřování asi nebude," konstatoval pro ParlamentníListy.cz šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Tagy: barták náměstek ministr