Dnes je pondělí 30. listopadu 2020., Svátek má Ondřej
Počasí dnes 2°C Polojasno

Zaopatřovna Barták: O kamarády z obrany se dobře postaral

Zaopatřovna Barták: O kamarády z obrany se dobře postaral
Placeholder | zdroj: Archiv

Náměstek ministra financí Martin Barták je od pátku na neplaceném volnu, ale jeho věrní si na dobrých postech ve státní správě vydělávají dál. Podle Transparency International bylo účelové tvrdit, že zúčastnění čekají na výsledky vyšetřování korupční kauzy.

Upozornil na to deník MF Dnes. Kauza náměstka ministra financí Martina Bartáka zaměstnává politiky a média už čtyři dny, ale realisté hovoří o tom, že jakékoli dokazování bude ve věci údajného úplatku velice obtížné, ba takřka nemožné.

Karel Schwarzenberg, předseda strany TOP 09, která získala v rámci koalice resort financí, na němž Barták působil, uvedl pro ParlamentníListy.cz: „Ať se případ rychle a správně vyšetří. Já jsem u toho nebyl."

Právě dokazování je podle odborníka na boj s korupcí Davida Ondráčky téměř nemožné. „Je nesmírně účelové říci, že počkám na výsledek vyšetřování, tak jak to učinil jak Barták žádostí o osobní neplacené volno, či ministr Kalousek, když je mi jasné, že žádný výsledek vyšetřování asi nebude," konstatoval pro ParlamentníListy.cz šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,200 26,300
USD 21,860 21,980
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma