Dnes je úterý 31. ledna 2023., Svátek má Marika
Počasí dnes 2°C Smíšené přeháňky

Zachraňte Melanii Trumpovou!

Zachraňte Melanii Trumpovou!
Americká první dáma v objetí svého muže | zdroj: Profimedia

Záběry na americkou první dámu Melanii Trumpovou vzbudily u některých lidí obavy, zda je se svým manželem šťastná nebo zda jejich manželství vůbec nějak funguje. Internet zaplavily fotografie, které dokazují, že si Trump své ženy příliš nevšímá a nechová se k ní zrovna nejlépe. Někteří dokonce s první dámou soucítí, její manželství přece musí být doslova peklo' Jenže soucit s Melanií ve skutečnosti není příliš na místě. 

Už i seriózní světová média si všimla, že mezi těmi dvěma něco neklape. Zájem vzbudil zejména záznam z inaugurace, na němž se Trump otáčí za svou ženu, která se na něj dívá se zářivým úsměvem. Jakmile se od ní manžel odvrátí, úsměv mizí a mění se ve výraz nekonečného smutku jako vystřižený z pohádky o Smutné princezně. Video obletělo svět a lidé se ptají, co že se to děje mezi prvním párem Spojených států. Zatím můžeme jen spekulovat, jedno je ale jasné - Melanii není důvod litovat.

Leckdo si do první dámy projektuje představu o nebohé dívce, kterou uchvátil bohatý magnát, zavřel ji do věže pojmenované po něm samém, kde ji sice obklopil luxusem, ale současně ji začal terorizovat. Na Twitteru dokonce začal kolovat hashtag #FreeMelania (nejspíš z žertu, ale na každém šprochu...). Melania je zkrátka uvězněna v manželství s despotou. 

Jenže Melania ve skutečnosti není ani ubohá, a rozhodně ani chudá. Je to emancipovaná žena, která patří do 21. století a nikoli do románu o utiskované dívce. Opakovaně se nechala slyšet, že stojí za svým manželem, nevadí jí ani jeho oplzlé řeči, které unikly na veřejnost, a necítí se být nijak z jeho strany obtěžovaná.

Nikdy neudělala nic, co by jakkoli nabourávalo její obraz loajální manželky, která miluje a podporuje svého muže, ať už je jakýkoliv. "Nikdo mě nemusí litovat," poznamenala rezolutně Melania v jednom z rozhovorů.

Někteří američtí komentátoři spekulují, že Trumpová nakonec příliš nadšená z toho, že se její manžel nakonec skutečně stal prezidentem. Mění se tím od základu její život a možná na ni doléhá tíha této skutečnosti. Opět to však byla ona sama, kdo k jeho vítězství přispěl. Pohled na Melanii jako bezbrannou a trpící ženu po boku despotického burana bychom měli vyměnit za pohled na ženu, která si šla tvrdě za svým a nyní ji dohnaly následky její životní volby.

Melania je Trumpova třetí žena. Už to jí nejspíš jasně říkalo, do čeho jde. Kromě u nás dobře známé Ivany Zelníčkové měl Trump za manželku ještě televizní krasavici Marlu Maples. Melania rozhodně nebyla naivní puťka, která podlehla kouzlu bohatého miliardáře.

Když po ní Trump loudil telefonní číslo, odmítla mu ho dát. Trump ji prý ohromil tím, že jí dal veškerá svá telefonní čísla – osobní i pracovní. Melania mluví pěti jazyky, čímž se řadí mezi nejlépe jazykově vybavené první dámy v USA.

Melania má jako první dáma vůbec celkem dost prvenství. Je například první manželkou amerického prezidenta, která pózovala pro pánské časopisy nahá. Je také jednou ze dvou prvních dam, které se narodily mimo území Spojených států. Kromě ní to byla ještě Louisa Adamsová, manželka prezidenta Johna Quincyho, narozená ve Velké Británii. Melania je také jediná, která se odmítla přestěhovat do Bílého domu a nadále bydlí v New Yorku.

Melania zkrátka rozhodně není typ, se kterým by bylo možné jen tak jednoduše manipulovat nebo která by byla hloupá a naivní. Je protřelá a musela si dobře uvědomovat, že manželství s Trumpem je specifický podnik, v němž je bezbřehý luxus vykoupen tím, že hlavní slovo má Donald, který navíc rozhodně není žádný gentleman.

Ze všech stran se na něj valí obvinění ze sexuálního obtěžování, mnoho žen se pochlubilo tím, že je chtěl Trump dostat do postele, předvolební kampaň mu málem zničilo video s jeho vulgárními komentáři stran žen.

Když se za takového muže vdáte, můžete pak sice na veřejných shromážděních tvrdit, že je to velmi pozorný manžel a laskavý člověk, ale málokdo vám to uvěří. V nadcházejících čtyřech letech budeme mít nejspíš dostatek materiálu pro další spekulace a vtípky o manželství Trumpových. Otázka je, jestli se jim smát nebo nad nimi plakat. 

 

Zdroje:
Vlastní