Za znásilnění pacientky dostal gynekolog podmíněný dvouletý trest

- Aktuality autor: red

Jedenašedesátiletého mosteckého gynekologa Miroslava Grunda v úterý ústecký krajský soud potrestal za znásilnění pacientky dvěma lety vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Po dobu tří let nesmí vykonávat svoji práci gynekologa.

Původní rozsudek mosteckého soudu, který loni v květnu lékaři uložil padesátitisícovou pokutu a osmnáctiměsíční zákaz činnosti, dnes soud zrušil. Rozsudek je pravomocný.

Podle ústeckého soudu Grund během vyšetření jedenadvacetileté pacientky v jeho mostecké ordinaci minimálně jednou zasunul penis do její pochvy. Žena poté utekla. Předseda senátu dnes uvedl, že lékař využil ženiny bezbrannosti, protože během vyšetření nemohla vědět, k čemu se lékař chystá.

Grund: Hrozný výsledek

Grund svoji vinu během celého procesu popíral, jeho advokát se snažil celou dobu prokázat jeho nevinu. Zpochybňoval třeba testy DNA. Grund se k rozsudku nechtěl příliš vyjadřovat, označil ho pouze za hrozný. Dodal, že chce podat dovolání.

Soudce v úterý uvedl, že mostecký soud většinou správně zdokumentoval skutky, kterých se lékař dopustil, ale špatně je posoudil. Proto prý musel lékaře odsoudit za znásilnění a ne za poškozování cizích práv, jak čin kvalifikoval mostecký soud.

Tagy: soud znásilnění gynekolog

Zdroje: ČTK