Vyzrazené tajemství o Zemanovi, Ficovi a ČSSD

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Vedení sociální demokracie čelí jedné ráně za druhou. Odstartovalo to zatčení Davida Ratha, pokračovalo ztrátou většiny v Senátu po odchodu dvou senátorů k Miloši Zemanovi, jenž by měl být i podle údajně vyslovené rady slovenského premiéra Roberta Fica prezidentským kandidátem ČSSD. Politolog Jiří Pehe ale tvrdí, že ČSSD opouštějí jen lidé, jejichž odchod straně spíš prospívá.

zdroj: Mediafax

Sociální demokracii opouštějí její členové a míří za Milošem Zemanem do SPOZ. Takový přestup uskutečnili i senátoři Jiřina Rippelová a Vladimír Dryml, čímž nejsilnější parlamentní strana ztratila v horní komoře většinu. Mluví se ale i o dalších jménech, jejichž nositelé čekají se svými vyjádřeními na období po podzimních krajských a senátních volbách.

„Podíváme-li se na profily lidí, kteří sympatizují s Milošem Zemanem a kteří k němu odešli, nebo teprve chtějí odejít, tak je to pro sociální demokracii velmi pozitivní vývoj. I když v krátkodobém horizontu to může stranu poškodit, že jí to ubere procenta v krajských volbách, nebo že strana bude mít ve společnosti obraz, že se štěpí,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz politolog Jiří Pehe s tím, že to všechno jsou lidé spjatí s érou opoziční smlouvy, kteří vyznávají silné vůdcovství Miloše Zemana.

Tagy: ČSSD zeman fico pehe