Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

Vyzrazené tajemství o Zemanovi, Ficovi a ČSSD

Vyzrazené tajemství o Zemanovi, Ficovi a ČSSD
zdroj: Mediafax

Vedení sociální demokracie čelí jedné ráně za druhou. Odstartovalo to zatčení Davida Ratha, pokračovalo ztrátou většiny v Senátu po odchodu dvou senátorů k Miloši Zemanovi, jenž by měl být i podle údajně vyslovené rady slovenského premiéra Roberta Fica prezidentským kandidátem ČSSD. Politolog Jiří Pehe ale tvrdí, že ČSSD opouštějí jen lidé, jejichž odchod straně spíš prospívá.

Sociální demokracii opouštějí její členové a míří za Milošem Zemanem do SPOZ. Takový přestup uskutečnili i senátoři Jiřina Rippelová a Vladimír Dryml, čímž nejsilnější parlamentní strana ztratila v horní komoře většinu. Mluví se ale i o dalších jménech, jejichž nositelé čekají se svými vyjádřeními na období po podzimních krajských a senátních volbách.

„Podíváme-li se na profily lidí, kteří sympatizují s Milošem Zemanem a kteří k němu odešli, nebo teprve chtějí odejít, tak je to pro sociální demokracii velmi pozitivní vývoj. I když v krátkodobém horizontu to může stranu poškodit, že jí to ubere procenta v krajských volbách, nebo že strana bude mít ve společnosti obraz, že se štěpí,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz politolog Jiří Pehe s tím, že to všechno jsou lidé spjatí s érou opoziční smlouvy, kteří vyznávají silné vůdcovství Miloše Zemana.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,680 21,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma