Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 0°C Skoro jasno

V Bagráku u Kroměříže se utopil na lehátku opilý neplavec

V Bagráku u Kroměříže se utopil na lehátku opilý neplavec
zdroj: Profimedia.cz

Policejní potápěči nalezli dnes kolem 20:00 na dně štěrkoviště Bagrák v Kroměříži tělo utonulého člověka. Řekla to kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Hasiči i policie od 17:00 hledají třiapadesátiletého muže z Kroměřížska, který podle svědků spadl do vody a již se nevynořil, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Pravděpodobně se jedná o něj, policie však zatím totožnost zemřelého nezná.

Podle Kyšnerové se pohřešovaný muž jako neplavec snažil dostat na ostrůvek uprostřed vodní plochy na lehátku, ze kterého ale spadl a už se nevynořil. "Spolu s pohřešovaným plavali na ostrůvek dva další muži. Všichni předtím popíjeli krabicové víno," uvedla Kyšnerová. Poté, co jejich kamarád zmizel pod hladinou, zavolali prý muži na břeh na kolemjdoucí ženu, která přivolala záchranáře. Hasiči podle Netopila prohledávali jezero na dvou člunech, kolem 19:00 pak dorazili také potápěči.

Letos nejde o první utonutí ve vodních tocích či plochách ve Zlínském kraji. V březnu utonul ve Vsetínské Bečvě u Karolinky muž středního věku, o pár dnů dříve našli lidé v řece Moravě u Napajedel na Zlínsku tělo čtyřiatřicetiletého muže. V dubnu pak nalezli lidé ve slepém rameni řeky Moravy v Uherském Hradišti tělo devětatřicetiletého bezdomovce. Ve stejném měsíci byl nalezen poblíž splavu v řece Bečvě v Hranicích osmapadesátiletý bezdomovec, který do řeky spadl ve Valašském Meziříčí.

Na začátku května se v přehradě Bystřička na Vsetínsku utopil jednadvacetiletý mladík, který předtím společně s kamarády popíjel až do pozdních nočních hodin alkohol. O měsíc později utonul sedmatřicetiletý muž poté, co skočil do rybníka v Topolné na Uherskohradišťsku a již nevyplaval. Se známými zřejmě předtím také pil alkohol. Ten hrál roli i u zatím poslední letošní podobné tragédie, když se na začátku prázdnin utopil v jezeře Balaton v Novém Hrozenkově na Vsetínsku dvaatřicetiletý cizinec.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,240
USD 21,680 21,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma