Úředník prý sváděl nezletilé k pohlavnímu styku

- Aktuality autor: red

Vedoucí odboru kanceláře starosty holešovského městského úřadu je ve vazbě kvůli závažné trestné činnosti. Je podezřelý ze svádění k pohlavnímu styku, za které hrozí v případě uznání viny až pětileté vězení.

Muž podle soudkyně bruntálského okresního soudu Jany Janečkové kontaktoval nezletilé dívky pod různými přezdívkami asi osm let, v poslední době denně. Zatkli jej policisté ze severní Moravy. Ve vazbě je údajně proto, aby nepůsobil na svědky. Policie další informace k případu sdělovat kvůli vyšetřování nehodlá.

O aktivitách věděly i matky obětí

Server iDnes.cz ale uvedl, že podle Janečkové je případ o to závažnější, neboť muž dívkám nabízel peníze a o některých 'vztazích' údajně věděly i matky oslovených dívek. "Případ se proto může rozšířit i na příbuzné. On některé ženy žádal o erotické fotografie a pak jim začal nabízet peníze za setkání s nimi či jejich dětmi," citoval server bruntálskou soudkyni. 

Věc byla údajně odhalena poté, co si desetiletá dívka v jednom dětském centru v Krnově přečetla poštu, kterou jí prý obviněný napsal loni. Stálo v ní zkráceně: "Ahoj, jsi moc krásná holka a rád bych Tě poznal. Mohli bychom zajít někam na pole nebo do lesa a tam bych tě za tisícovku hladil a lízal. Kdybych mohl i zasunout, dal bych i dva tisíce a více..." Není známo, jak se policisté k dopisu dostali. 

Vyměňoval si s dívkami nahé fotografie

Dívkám, s nimiž se snadno na internetu spřátelil, obviněný prý vždy podrobně popsal, co by s nimi dělal. Údajně si s nimi také vyměňoval fotografie, na kterých byli nazí. Zatím není známo, kolik dívek takto kontaktoval, bude jich ale prý velké množství. Policie údajně zabavila počítače, na kterých muž pracoval a z nichž kontaktoval dívky. "S policií spolupracuje, sám přiznal, že ho vzrušují dívky kolem 11 až 15 let," řekla soudkyně. 

Holešovská radnice bude podle starosty Zdeňka Janalíka ctít presumpci neviny. "Mám informace, že vazba nesouvisí s chodem úřadu, ale jde o jeho soukromou věc. Musíme vyčkat, jak se situace vyvine. Jinak budeme postupovat podle zákoníku práce. Rozhodně to neovlivní fungování radnice," uvedl Janalík.

Tagy: urednik kriminalita

Zdroje: ČTK