"To nejhorší teprve přijde," jemenská Al-Káida vyhrožuje Američanům

- Aktuality autor: red

Teroristická organizace Al-Káida na Arabském poloostrově (AQAP) pohrozila USA zintenzivněním svaté války. To nejhorší prý teprve přijde, citovala agentura AFP z reakce šéfa AQAP Násira Vahajšího na nedávnou likvidaci vůdce Al-Káidy Usámy bin Ládina.

Vahajšího poselství dnes zveřejnilo americké centrum sledování islamistických serverů SITE

"Američané zabili šajcha...nechť ale vědí, že uhlíky džihádu (svaté války) žhnou nyní více, než za jeho života," prohlašuje Vahajší.

"Nemyslete si, že tím je celá záležitost u konce...to, co přijde, bude ještě horší; co vás čeká, bude ještě intenzivnější a ničivější," slibuje a dodává: "bude vás to strašně mrzet a bude se vám stýskat po dnech šajcha" bin Ládina.

Katastrofa pro síť

Vůdce Al-Káidy zlikvidovalo začátkem května americké speciální komando v Pákistánu. Jemenská větev Al-Káidy jeho smrt přiznala a označila ji za katastrofu pro celou síť.

AQAP vznikla v roce 2009 spojením jemenské a saúdskoarabské odnože Al-Káidy. V prosinci téhož roku se pokusila vyhodit do vzduchu americké letadlo na lince z Amsterdamu do Detroitu a přihlásila se také k balíčkovým bombám odeslaným loni v říjnu leteckou poštou z Jemenu do USA. Zásilky obsahující trhavinu PETN schovanou v zásobnících do počítačových tiskáren byly ale včas odhaleny a zneškodněny v Dubaji a ve Velké Británii.

Tagy: al-kaida

Zdroje: ČTK