Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Ten, který nahrával poslance VV. Řekl nám vše

Ten, který nahrával poslance VV. Řekl nám vše
zdroj: tisková zpráva

ROZHOVOR, ODPOSLECH Měly to být čtyři roky jistot. Alespoň tak si mohl připadat dnes už bývalý asistent poslance Otto Chaloupky (VV) Vratislav Vařejka. Poté, co se do médií dostaly jeho nahrávky, které pořizoval ze vzájemných jednání s poslancem, o místo přišel.

Pane Vařejko, nařknul jste poslance Chaloupku z toho, že jste mu musel odvádět část svého platu v hotovosti. On vás nařkl ze lži. V jaké fázi je celý případ nyní?

Celý případ je ve fázi vyšetřování u Okresního státního zastupitelství v Hodoníně. V pátek jsem dvě hodiny vysvětloval, jak se vše seběhlo a byl sepsán protokol. Do konce vyšetřování bohužel nemůžu podat podrobnější informace.

Z informací ParlamentníchListů.cz vyplývá, že se celou věcí měl zabývat už v polovině února předseda strany Radek John, který záležitost delegoval na tehdejší šéfku klubu Kristýnu Kočí. Ta v dopise, který máme k dispozici, předává celou věc k řešení na Radu VV. Projednala to už Rada?

Dle mých informací Rada VV tento případ neřešila. Pouze z médií jsem se dozvěděl, že poslaneckému klubu VV stačilo zatím vysvětlení, že peníze byly využity na volební kampaň. S tímto argumentem pana Chaloupky rozhodně nesouhlasím, poněvadž jsem nikdy nesponzoroval VV ani neplatil žádnou volební kampaň ani do parlamentních, ani komunálních voleb. Opravdu při mých měsíčních příjmech to bylo zcela nemožné.

Celý rozhovor najdete na ParlamentniListy.cz