Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes -7°C Skoro jasno

Tak si žila "carevna"? Takto se prý chovala Nagyová na vrcholu moci. Za vaše peníze

Tak si žila "carevna"? Takto se prý chovala Nagyová na vrcholu moci. Za vaše peníze
Jany Nagyová | zdroj: Parlamentnilisty.cz

Papalášské manýry, před nimiž blednou nejbarvitější zkazky o funkcionářích bývalého režimu, si suverénně osvojila pravá ruka expremiéra Petra Nečase. V době, kdy šéf vlády hřímal o nutnosti úspor, si jeho milenka Jana Nagyová nechala vybavit byt v Hrzánském paláci drahým italským nábytkem nebo si z vlastního bytu v Modřanech posílala vládní limuzínu na Úřad vlády pro smažený sýr. Informuje o tom podrobně časopis Respekt.

Velice rychle si Jana Nagyová, spolupracovnice bývalého premiéra Petra Nečase, zvykla na moc. Začalo to už na Ministerstvu práce a sociálních věcí, jemuž Nečas šéfoval v dobách Topolánkovy vlády. Svoji důležitost dávala v případě nesouhlasu najevo zvyšováním hlasu nebo boucháním dveří. Po svých podřízených chtěla, aby jí psali diplomovou práci, řidiče ministerských limuzín peskovala za špatně umytá auta. Potřeba dávat podřízeným najevo svoji převahu se pak u Nagyové naplno rozvinula s příchodem na Úřad vlády. A to do těch nejmenších podrobností.

Když například v průběhu loňského roku trávila šéfka premiérova kabinetu několik dní volna ve svém bytě v pražských Modřanech, dostala chuť na smažený sýr. Zavolala proto podle informací týdeníku Respekt na protokol svého úřadu, ať vzkážou kuchaři, aby jí ho připravil a nechal poslat služebním autem. Když řidič přijel, Nagyová na sýr sáhla a rozčílila se, že cestou vystydl. Řidiče proto poslala zpět do kuchyně se vzkazem, ať jí obalí nový sýr, a to jen do těstíčka, s tím, že si ho pak doma upeče sama.

Večeře jí vozili z drahých restaurací a podřízení jí museli venčit psy

Ani napodruhé však nebyla spokojená. Sýr byl sice tentokrát nachystaný podle jejích představ, úřednice si však při jeho přebírání vzpomněla, že by k němu byl ještě dobrý salát. „Vládní limuzína proto stejnou cestu absolvovala ještě potřetí. Podobné požadavky se u Nagyové opakovaly často. Protože měla zálibu v jídle, nechávala si posílat pro večeře do drahých restaurací. Svým podřízeným také dávala venčit své psy,“ popisuje ve svém nejnovějším vydání týdeník Respekt.

 

Zdroje: