Dnes je pátek 27. ledna 2023., Svátek má Ingrid
Počasí dnes -3°C Zataženo

Tady je Ježíškovo

Tady je Ježíškovo
Ježíškova pošta | zdroj: Profimedia

To, že na Božím Daru bydlí Ježíšek a že tu vyřizuje také poštu, už možná mnozí z vás vědí. Ale věděli jste, že tu je také Ježíškova cesta plná zábavy? Je ideální období ji navštívit.

Ježíškova cesta nadchne hlavně děti. Během procházky totiž musí splnit řadu úkolů. Vybrat si lze ze dvou úseků. Ten delší měří 13 kilometrů, kratší okruh necelých šest kilometrů. Úkoly, které na trase děti plní, zapisují do notýsků, které si předem vyzvednou v Infocentru Boží Dar.

Adventní trhy
Každou sobotu můžete navštívit na místním náměstí vánoční trhy s atmosférou krušnohorského městečka a tipy na originální dárky z produkce místních řemeslníků. Otevřeno je od 10 do 17 hodin.

Potřebovat budete jen tužku. Výchozím bodem Ježíškovy cesty je informační centrum v Božím Daru. Pokud zvolíme delší variantu okruhu, projdeme všech 13 zastavení. Na malém okruhu jsou vynechána zastavení 5 až 10. U každého stanoviště je dřevěný domeček s povídáním o pohádkové postavičce a na děti čeká nějaký úkol.

Stezka je zpestřena herními atrakcemi a dřevěnými pohádkovými soškami. Cestu děti zakonči opět v infocentru, kde po odevzdání vyplněné kartičky dostanou malé dárky.

Nenechte si ujít Ježíškovu poštu

Jedna z nejvýše položených pošt u nás, která opatří váš dopis nebo pohled speciálním razítkem, funguje od roku 1994. I letos si můžete do 23. prosince nechat orazítkovat dopis.

Do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý dětský i dospělý návštěvník během celého roku vkládat svá přání. V prosinci pak přání rozešle Ježíšek adresátům. Ti, kteří se na Boží Dar nedostanou osobně, mohou svá přáníčka zaslat na poštu Boží Dar. Ježíšek tato přání rozešle v prosinci spolu s ostatními.

Každý rok se na přáních objevuje nové speciální vánoční razítko. V místním infocentru razítkují pracovnice dopisy nejen z celé České republiky, ale prakticky ze všech koutů světa. Každý den čeká na speciální vánoční razítko několik tisíc dopisů.

Motivem letošního speciálního vánočního razítka Ježíškovy pošty na Božím Daru je motiv plovoucích lodiček z ořechových skořápek. V jeho středu je nápis 'Boží Dar'. Autorem návrhu je Pavel Sivko.

Adresa Ježíškovy pošty:
Český Ježíšek
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar

Výlety do okolí

Karlovy Vary – Vánoční dům
Třicet kilometrů od Božího Daru jsou Karlovy Vary, kde najdete v zámečku v Doubí Vánoční dům. Jeho provoz je celoroční, ale v období Vánoc je atmosféra nejkrásnější. K vidění je bezpočet vánočních dekorací a 12 tisíc medvědů.

Za hranice do Německa
Krásné lázeňské městečko Oberwiesenthal leží hned za hranicemi našich sousedů v údolí říčky Polavy na jihovýchodním úbočí hory Fichtelberg. S nadmořskou výškou 914 m je také nejvýše položeným městem v Německu. Z Božího Daru si sem můžete udělat pěší výlet.

Nejvyšší vrchol Krušných hor
Čtyři kilometry od Božího Daru najdete Klínovec – největší lyžařský areál v Krušných horách. Kromě sportovních aktivit zde můžete navštívit i místní rozhlednu, odkud je překrásný výlet do okolí.

Zdroje:
Vlastní