Dnes je pondělí 1. března 2021., Svátek má Bedřich
Počasí dnes 10°C Skoro jasno

Strana vicepremierky Peake má zjevně ukradené logo

Strana vicepremierky Peake má zjevně ukradené logo
zdroj: Mediafax

Logo nedávno vzniklé strany LIDEM místopředsedkyně vlády Karolíny Peake může být plagiátem. Symbol strany vzniklé z odpadlíků Věcí veřejných je totiž zpracován jako pět barevných postaviček lidí s nápisem Liberální demokraté pod obrázkem.

Prakticky stejné logo jen s lehce odlišně tónovanými barvami ale používá agentura Eurobarometer, která na zadání Evropské komise provádí průzkumy veřejného mínění a analýzy týkající se problematiky Evropské unie a jež ho prokazatelně používá delší dobu.

Strana LIDEM deklarovala, že logo vybírala na základě podnětů z řad veřejnosti a studentů uměleckých škol. Současné logo měl údajně zpracovat devatenáctiletý student a měl za nápad obdržet odměnu 10 tisíc korun. Představitelé LIDEM v čele s Karolinou Peake si však evidentně nijak nenechali ověřit, zda podobné logo nepoužívá někdo jiný. "Logo působí laskavě a sympaticky. Právě takovou stranu chci postavit," komentovala tehdy vítězný návrh vicepremiérka Peake.

Ta opustila Věci veřejné, za které byla zvolena, v polovině dubna letošního roku v reakci na vážnou vládní krizi. Spolu s ní svoji stranu opustilo několik dalších poslanců VV, což umožnilo vládní koalici většinu i bez hlasů původních Věcí veřejných. Strana LIDEM, která vznikla z platformy těchto poslanců byla založena nedávno, ve sněmovně dosud nemá ani poslanecký klub.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,090 26,190
USD 21,630 21,770
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma