Dnes je úterý 24. května 2022., Svátek má Jana
Počasí dnes 24°C Bouřky

Sobotka z ČSSD zaútočil na Nečase. Je mimo realitu, říká premiér

Sobotka z ČSSD zaútočil na Nečase. Je mimo realitu, říká premiér
zdroj: Mediafax

Místopředseda ČSSD pověřený vedením strany Bohuslav Sobotka zostřil svou rétoriku a poměrně prudce zaútočil na vládu, premiéra Petra Nečase a ministra financí Miroslava Kalouska. Sobotka je obvinil z toho, že kvůli své temné povaze válcují opozici i odbory a že vláda jede v Topolánkově a Julínkově arogantním a autistickém typu vládnutí. O vyjádření jsme požádali premiéra i ministra.

„Premiér začíná podléhat pokušení válcovat společnost většinou 118 hlasů v Poslanecké sněmovně. Nejprve začal s opozicí a nyní pokračuje válcováním odborů. Vrací se tak do starých kolejí Topolánkova a Julínkova autistického stylu vládnutí. Provokuje k silnějšímu odporu, rozděluje společnost," napsal ve svém blogu Sobotka a dodal: „Většina 118 hlasů je, jak se zdá, příliš velké pokušení pro temné stránky povah Nečase a Kalouska."

Vláda s odbory jedná, brání se Nečas

„Bohuslav Sobotka zjevně nenaslouchá jasným faktům a realitě. Vláda jedná velmi otevřeně s odbory od svého nástupu do funkce. K slušné a neagresivní opoziční politice by měl patřit také základní respekt ke skutečnosti. Naopak k ní určitě nepatří snaha za každou cenu politizovat odbory a dělat z nich svůj předvolební nástroj," uvedl pro ParlamentníListy.cz Petr Nečas.

„Jsou tři týdny do voleb a v této době komentovat přeexponované výroky svých soupeřů mi připadá zbytečné," řekl redakci ministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09.

Celý článek najdete na ParlamentniListy.cz