Šéf dětského domova špehoval zaměstnance a čachroval s odměnami

- Aktuality autor: roj

Být oblíbenec ředitele Dětského domova Dolní Čermná Pavla Skřečka se zaměstnancům vyplatilo v podobě desetitisícových odměn, kterými jejich šéf nešetřil ani na sobě. Kdo se mu naopak znelíbil, tomu napíchnul počítač. Vedení Pardubického kraje ho nyní odvolalo a podalo na něj trestní oznámení.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek , zdroj: ThinkStock

Vedení kraje poslalo do domova kontrolu poté, co mu jedna ze zaměstnankyň popsala ředitelovy praktiky. Ten vybraným spolupracovníkům vyplácel během roku klidně statisícové odměny. Sám si podle MF DNES k dvacetiletému nástupu do organizace "nadělil" bonus v podobě šedesáti tisíc.

Skřeček údajně měl dávat některým zaměstnancům vysoké odměny i pod podmínkou, že mu polovinu z nich vrátí na jeho osobní účet.

Ředitel ale nečachroval jen penězi, do počítače si nechal nainstalovat program, kterým špehoval veškeré aktivity pracovníků domova na počítačích včetně toho, že jim sledoval i soukromé maily. Získané informace pak neváhal použít ve svůj prospěch.

Když Skřečka vedení kraje odvolalo, snažil se ještě důkazy o špehování na poslední chvíli zlikvidovat tím, že domů odnesl svůj služební počítač. 

Tagy: Česko Pardubicko zločin a trest děti a rodina sociální péče

Zdroje: MF DNES