Dnes je pátek 5. března 2021., Svátek má Kazimír
Počasí dnes 3°C Smíšené přeháňky

Schwarzenberg: Vondra měl pod kontrolou leda hovno

Schwarzenberg: Vondra měl pod kontrolou leda hovno
Karel Schwarzenberg. | zdroj: Mediafax

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se v Lidových novinách rozpovídal o politickém konci svého přítele Alexandra Vondry. Podle něj Vondrovou chybou nebylo ani tak selhání při jednáních s firmou ProMoPro, jako spíše neustálé obviňování Miroslava Kalouska z čachrů na Ministerstvu obrany. Pak se prý nemá divit, že mu to ministr financí vrátil.

Za opravdovou tragédii české politiky označil ministr zahraničí odchod Alexandra Vondry hned po jeho oznámení. Nyní se v rozhovoru pro Lidové noviny rozpovídal ještě více. Podle ministra zahraničí nebylo až takovou Vondrovou chybou to, že se mu při obchodech s firmou ProMoPro rozkutálely stamiliony.

„V nešťastné aféře ProMoPro bych Sašu bránil. Jeho jediná chyba byla, že tvrdil, bohužel, že měl všechno pod kontrolou,“ myslí si Schwarzenberg. On prý české předsednictví EU také zažil a pamatuje si, jak to bylo. „Všichni makali jak barevní, a že někdo mohl kontrolovat všechno u sebe na ministerstvu? Kecy,“ říká natvrdo šéf diplomacie. Obzvlášť to prý nemohl zvládat Vondra, který ani neměl vlastní ministerstvo, jen pár úředníků ve Strakově akademii.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,020 22,160
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma