Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes 2°C Jasno

Rozzlobený Zaorálek vzkazuje Bakalovi: Nahrabal sis tady, tak mlč!

Rozzlobený Zaorálek vzkazuje Bakalovi: Nahrabal sis tady, tak mlč!
zdroj: Mediafax

Dnes a denně nás naši politici utvrzují v tom, že Česká republika je prolezlá korupcí, těžko se tak divit, že si toho všiml britský deník Financial Times, považovaný za nejprestižnější ve světě ekonomiky. Co je prý ale skandální, že o korupci v ČR svědčil pro list miliardář Zdeněk Bakala, tvrdí místopředseda ČSSD a Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek.

Podle deníku Financial Times je Česká republika natolik prolezlá korupcí, že je zde de facto nemožné investovat. Deník v článku mimo jiné konstatuje, že pokud investoři kvůli korupci odejdou, projeví se to i na životní úrovni Čechů, protože to oslabí křehké hospodářství.

Související: Česká špína maří investice, varují podnikatelé

Bakalovi se v ČR nelíbí?

Nic nového pod slunce, dalo by se říct. Poněkud překvapivě se však může mnohým zdát, že deník se odvolává na zkušenosti miliardáře Zdeňka Bakaly, který prý dokonce kvůli korupčnímu prostředí v Česku omezuje aktivity svých firem.

„Jsou tady vážné problémy s korupcí, to je samozřejmě pravda. Na tom článku mě ale především zaráží, kdo to říká. Protože pan Zdeněk Bakala získal veškerá svoje aktiva tady v České republice. A co se týče způsobu, jak ta aktiva získal, ten je poměrně velmi pochybný a něco šetří i protikorupční policie," reagoval místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Celý článek naleznete na ParlamentniListy.cz.