Dnes je úterý 7. února 2023., Svátek má Veronika
Počasí dnes -1°C Polojasno

Rozdělení VV: Véčkaři a o něco chytřejší véčkaři

Rozdělení VV: Véčkaři a o něco chytřejší véčkaři
zdroj: Mediafax

Šéfeditor iHNED.cz komentuje další díl seriálu Věci veřejné. Podle něj je vystoupení ze strany od Karolíny Peake logický krok. A je vlastně dobře, že tu VV byly – voliči se snad do budoucna poučí.

„Ale nakonec buďme rádi i za to, že se Věci veřejné staly. Protože díky nim jsme viděli všechno to rozplizle odpudivé, na co jsme dlouhé roky nadávali, v tak silné a koncentrované podobě, že si příště dáme před dalšími véčkaři větší pozor. Snad,“ píše Kubita.

Někteří lidé jsou velmi hloupí

Podle autora bychom pak už nemuseli mít nikdy ve sněmovně stranu, kterou ovládá jeden člověk pomocí obálek, kde každý každého odposlouchává a která rozdává moc osobám sotva plnoletým a bez rozumu. „Anebo lidem, kteří jsou velmi, velmi hloupí. (Ano, Jaroslav Škárka),“ dodává.

Škoda je, že podobný projekt může do budoucna poškodit další politické subjekty, které by měly jinak ve volbách šanci. „Bude teď velmi zajímavé sledovat, jak se kdo z véčkařů zachová. VV se rozdělily na dvě části – na véčkaře a na o něco chytřejší véčkaře, kterým sice pozdě, ale nakonec přece jen došlo, že s odsouzeným Bártou a s celým tím obřím průšvihem ve vládní a sněmovní politice skončili,“ dodává Kubita.

Je podle něj jasné, že lidé kolem Peake jsou oproti Radku Johnovi a Vítu Bártovi ve výhodě. Navíc mají na své straně i ministry Pavla Dobeše a Kamila Jankovského. "Pro premiéra Petra Nečase a jeho vládu by její noví véčkaři byli nejspíš snesitelnějším a výhodnějším partnerem," myslí si šéfeditor.