Dnes je středa 5. října 2022., Svátek má Eliška
Počasí dnes 6°C Polojasno

Rezignovat a pak se snažit očistit, radí psychiatr Cimický

Rezignovat a pak se snažit očistit, radí psychiatr Cimický
zdroj: tisková zpráva

Veřejně činné osoby a politici tím spíš stojí při nějakém vážném podezření před dilematem, zda lpět na své funkci, nebo naopak rezignovat a teprve poté se snažit své jméno očistit. Nejznámější český psychiatr Jan Cimický je zcela jednoznačně pro druhou možnost.

Musí to být velký vnitřní boj, když ambiciózní politik prudce vyletí vzhůru a pak přijde nečekaný karambol, který ho postaví před rozhodování, zda se držet vydobyté pozice zuby nehty, nebo zda rezignovat a pak se snažit z podezření očistit. Před tímto dilematem se ocitl v posledních hodinách místopředseda ODS a ministr životního prostředí Pavel Drobil. 

Kauzu podrobně sledujeme ZDE
PROFIL Pavla Drobila Hubil kůrovce i ekologisty. Ale jen chvíli
Dále: Jede v tom i Nečas, říká Pecina o kauze Drobil

Přitom se v kabinetu Petra Nečase ohřál jen půl roku, ale po čerstvě vypuknuté aféře s údajnou manipulací zakázek Státního fondu životního prostředí ohlásil, že na svou funkci rezignuje. „Mně vždy byla blízká politická kultura Francie a Velké Británie. V těchto zemích není v takové situaci jiná varianta než odstoupit," tvrdí pro ParlamentníListy.cz uznávaný lékař lidských duší Jan Cimický.

Celý článek na ParlamentniListy.cz