Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 5°C Dešťové přeháňky

Rath: Heger je ždímačka na peníze, stejně jako Kalousek

Rath: Heger je ždímačka na peníze, stejně jako Kalousek
zdroj: Mediafax

Ministr zdravotnictví Leoš Heger chce, aby si lidé platili za běžné amalgamové plomby. Na schůzce K9 ve středu v noci však Heger neuspěl. Věci veřejné jsou zásadně proti a mají podporu opozice. Podle stínového ministra zdravotnictví ČSSD, Davida Ratha, je Heger ždímačka na peníze.

Poslankyně KSČM Soňa Marková návrh považuje za zločin. Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) by se zpoplatněním obyčejných amalgamových plomb ušetřily až tři miliardy korun ročně. Jedna plomba by měla přijít na 500 korun.

Slušný člověk? Jen tak vypadá

Zajímavé je, že Heger v září loňského roku poprvé přišel s tím, že by se plomby měly platit. Za dva měsíce od toho ustoupil, teď zase peníze chce. Stínového ministra  zdravotnictví Davida Ratha to nijak nepřekvapuje.

„Zdravotní reforma není pořádně připravena, takže se názory pořád mění. On je Heger taková ždímačka na peníze, stejně jako Kalousek, je to stejná parta," řekl Rath pro ParlamentníListy.cz.

Rath nedávno prohlásil v rozhlase, že Heger jenom působí jako slušný člověk pouze působí. „Má jednu velkou výhodu, že působí jako slušný člověk, schválně zdůrazňuji působí," řekl Rath. Pokračoval, že Heger může být slušným člověkem z velké části, ale odpovědět na tuto otázku, by měli jeho kolegové z nemocnice v Hradci Králové, kde dříve působil.

Celý článek na ParlamentniListy.cz