Dnes je středa 1. února 2023., Svátek má Hynek
Počasí dnes 0°C Smíšené přeháňky

Ransdorfův dědic V.H. je možná známý podvodník

Ransdorfův dědic V.H. je možná známý podvodník
Naletěl Miloslav Ransdorf známému podvodníkovi? | zdroj: Profimedia

Příběh dědice, který chtěl po europoslanci Miloslavu Ransdorfovi zjistit informace ve švýcarské bance, se nápadně podobná příběhu známého českého podvodníka Vladimíra Huňka. Uvedla to Česká televize, která o Huňkovi loni natáčela pořad Na stopě.

Ransdorf se odvolává na dědice s iniciálami V.H., který mu předložil věrohodné dokumenty. Ty měl za úkol ukázat ve švýcarské bance a zjistit informace o dědictví po švýcarské občance. Když přání vyhověl a nakráčel do banky, zatkla ho švýcarská policie, protože dokumenty byly padělky.

Podle České televize prakticky totožný příběh o dědictví po švýcarské příbuzné používal i v minulosti odsouzený podvodník Vladimír Huněk. Ten mimo jiné v roce 2005 nabízel na inzerát výhodnou brigádu - práci bodyguarda v Iráku za 80 dolarů na hodinu. Na lákavou nabídku reagovalo množství uchazečů, kteří Huňkovi zaplatili za výcvik. Snová práce je však nečekala.

Po několika letech přišel Huněk s věrohodnějším příběhem. Přišel k velkému dědictví ve Švýcarsku, ale potřebuje pomoc s jeho vyřízením. Příběh se následně téměř shoduje s tím, co vypovídá Miloslav Ransdorf.

"Než jsem do Švýcarska jel, tak jsem měl možnost seznámit se s dokumenty, které prokazovaly, že opravdu to dědictví je reálná záležitost," tvrdí politik.

Pravděpodobně ty samé papíry viděl i T.T., který Huňkovi naletěl. "Celé to bylo o tom, že má ve Švýcarsku nějaké značné dědictví, které je momentálně z různých důvodů zablokované. Potřeboval s tím pomoci a neměl na to prostředky. Snažil jsem se vše ověřit, měl i dokumenty, které na první pohled působily věrohodně," popsal loni T.T. reportérovi ČT.

Samozřejmě, že pomoc neměla vyjít na prázdno. Část peněz měla putovat na výchovu mladých sportovních talentů, část i přímo panu T.T. "Ve vzduchu byly potenciální smlouvy za pomoc, říkal, že nezůstane nic dlužen. Lítaly tam zajímavé částky," říká T.T.

Nakonec ale místo toho, aby peníze získal, nakonec Huňkovi postupně z účtu vysál 210 tisíc korun. 

"Rozhodně vylučuji, že bych naletěl podvodníkům," trvá ale Ransdorf na svém. Švýcarské státní zastupitelství ho v úterý obvinilo, stejně jako tři Slováky.

Zdroje:
Vlastní